Aktualności

Zajęcia i zabawy o tematyce jesiennej

25 wrzesień 2019

Zajęcia i zabawy o tematyce jesiennej

Nadeszła piękna, złota jesień, która przyniosła nam mnóstwo swoich "skarbów". Krótka pogadanka z wykorzystaniem kolorowych ilustracji wprowadziła maluszki w poznanie zmian zachodzących w przyrodzie. Maluszki poznały dary jesieni: kolorowe liście, kasztany, żołędzie, szyszki, a następnie wybrały się na "Jesienny spacer" po parku - na niby podziwiając dary jesieni, które mogły dotknąć, powąchać i z radością zebrać do koszyczka. Zabawa "Taniec liści" przy piosence "Ola i liście" z podrzucaniem kolorowych liści do góry dostarczyła nam mnóstwo radości i uśmiechów. Zwieńczeniem naszych jesiennych zabaw był masażyk relaksacyjny "Jesień" w celu zrelaksowania się i odprężenia.
Czytaj więcej
Zajęcia relaksacyjne

23 wrzesień 2019

Zajęcia relaksacyjne

Dzieci uwielbiają zabawy i ćwiczenia relaksacyjne, które są stałym elementem naszych zajęć. Liczne masażyki, zabawy i ćwiczenia relaksacyjne o tematyce jesiennej pt "Dotknięcie jesieni", "Trawki na wietrze", " Krople deszczu" oraz wiele innych są doskonałą okazją do zrelaksowania się, odprężenia i wyciszenia maluszków, dając im poczucie spokoju, radości oraz doskonale integrując grupę.
Czytaj więcej
Przedstawienie pt.

17 wrzesień 2019

Przedstawienie pt. "Kłamstwa Kozy"

W dniu 13.09.2019r. odwiedził nas Teatr lalek "Pinokio" z Nowego Sącza i zaprezentował dzieciom uroczy, barwny i pouczający spektakl teatralny pt" Kłamstwa Kozy ". Dzieci z wielką uwagą i ciekawością śledziły losy sierotki Paulinki, która trafia na podstępną kozę, której kłamstwa i wykorzystywanie dobrego serca zwierząt i ludzi ukazują, iż w życiu nie można oszukiwać i żerować na cudzej dobroci. Piękna scenografia, wspaniała muzyka oraz urocze, piękne kukiełki rozbudziły zainteresowanie dzieci, które z uwagą słuchały treści, z ciekawością oglądały spektakl oraz radośnie spędziły czas, rozbudzając wrażliwość sztuką teatralną od najmłodszych lat.
Czytaj więcej
Zabawy sensoryczne z

30 sierpień 2019

Zabawy sensoryczne z "gniotkiem"

Dzieci uwielbiają zabawy sensoryczne dzięki którym odkrywają świat poprzez zmysły oraz rozwijają wyobraźnię. Mnóstwo radości i wesołej zabawy przyniosło dzieciom zgniatanie balonowego "gniotka" wypełnionego mąką, dzięki któremu maluszki doskonaliły zmysł dotyku, zrelaksowały się, odprężyły, a uśmiech i dobry humor ich nie opuszczał.
Czytaj więcej
Ćwiczenia i zabawy relaksacyjne

28 sierpień 2019

Ćwiczenia i zabawy relaksacyjne

Ćwiczenia i zabawy relaksacyjne są częstym elementem naszych zajęć. Maluszki z wielkim zaangażowaniem i radością uczestniczyły w licznych masażykach relaksacyjnych "Letni spacerek", " Bocian i szpak ", " Rzeczka", "Karuzela" ,"Spacer biedronki" oraz zabawach relaksacyjnych i wyciszających pt "Na łodzi", "Letni odpoczynek" które przeniosły dzieci nad morze z odgłosami morskich fal i szumem wiatru, które to dźwięki działają relaksacyjnie. Zabawy te doskonalą umiejętność odprężenia, wyciszenia, rozwijają wyobraźnię poprzez technikę wizualizacji oraz dostarczają dzieciom delikatnych bodźców poprzez dotyk, dając jednocześnie poczucie spokoju, czułości i radości.
Czytaj więcej
Zabawy pobudzające zmysły

27 sierpień 2019

Zabawy pobudzające zmysły

Dzieci uwielbiają zabawy sensoryczne, które dostarczają różnorodnych bodźców, poszerzają świat ich doznań oraz pobudzają ich zmysły zachęcając do kreatywnego myślenia. Mnóstwo radości i uśmiechów przyniosły dzieciom zabawy z rękawiczką sensoryczną, do wykonania której posłużyła lateksowe rękawiczka, wypełniona wodą zabarwioną barwnikami spożywczymi z dodatkiem lodu. Dzieci poznały wrażenie dotykowe zimna, rozwijały zmysł dotyku, miło i przyjemnie spędzając wakacyjny czas.
Czytaj więcej