Aktualności

Przedstawienie

26 sierpień 2019

Przedstawienie "Kot w butach"

W piątek 23.08.2019r. po raz kolejny odwiedził nas teatr Bajka z uroczym i zabawnym przedstawieniu kukiełkowym pt "Kot w butach". Dzieci poznały historię niezwykłego, mądrego i uroczego kota, który mieszkał u polskiego młynarza. Wspaniała, barwna scenografia i piękna muzyka dopełniły całości przedstawienia w wykonaniu uroczych kukiełek. Dzieci z zachwytem i ciekawością śledziły rozgrywającą się akcję i dzięku temu przedstawieniu mogły dowiedzieć się, że dobro zwycięża nad złem.
Czytaj więcej
Przedstawienie

30 lipiec 2019

Przedstawienie "Calineczka"

Dnia 25.07.2019r. od samego rana na dzieci z naszego żłobka czekała miła niespodzianka. Odwiedził nas Teatr "Bajka" ze Starego Sącza z pięknym i barwnym przedstawieniem kukiełkowym pt. "Calineczka" na podstawie baśni H.Ch. Andersena. Dzieci miały okazję poznać historię Calineczki, która podróżując przeżywała mnóstwo ciekawych przygód i poznawała wiele postaci. Barwna scenografia, piękna, wzruszająca muzyka, dostarczyła nam mnóstwo niezapomnianych wrażeń, radości i uśmiechów. Dzieci z ogromną ciekawością oglądały spektakl w wykonaniu pięknych, kolorowych kukiełek, miło spędzając czas.
Czytaj więcej

12 lipiec 2019

"Magia na wesoło"

W wakacyjnym dniu 10.07.2019r. nasze maluszki ze żłobka miały możliwość uczestniczyć w uroczym i magicznym widowisku "Magia na wesoło" w wykonaniu Teatru Iluzji "Hokus Pokus", który w tym dniu u nas zagościł. Iluzjonista przeniósł nas do wspaniałego świata czarów i magii, a maluszki mogły przeżyć coś niezwykłego. Uczyły się czarować, poznały magiczne zaklęcia i sztuczki, które rozwinęły ich wyobraźnię i ciekawość poznawczą, a magiczne zabawy dostarczyły im mnóstwo radości, uśmiechu i dobrego humoru.
Czytaj więcej
Przedstawienie

19 czerwiec 2019

Przedstawienie "Czerwony Kapturek"

Dnia 14 czerwca 2019r. od samego rana czekała na nasze dzieci ze żłobka miła niespodzianka. Maluszki miały okazję obejrzeć ciekawy i barwny spektakl teatralny pt "Czerwony Kapturek" w wykonaniu Teatru Żywego Aktora z Trzebini, który po raz kolejny u nas zagościł i dostarczył mnóstwo radości i uśmiechów. Dzieci przeniosły się do świata "Czerwonego Kapturka", czyli historii Kapturka, któremu na pomoc przychodzi leśniczy oraz poznały postać złego wilka. Przedstawienie nauczyło także dzieci aby segregować śmieci do odpowiednio zaznaczonych pojemników. Wesoły i pouczający spektakl uczył przede wszystkim dzieci posłuszeństwa wobec rodziców i przestrzegał, by nie ufały nieznajomym. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały spektakl w wykonaniu prawdziwych aktorów, podziwiały ich żywą, wesołą, barwną i profesjonalną grę aktorską, a na zakończenie nie szczędziły aktorom gromkich braw i uśmiechów.
Czytaj więcej
II edycja akcji „Rośliny za PET-Y”

14 czerwiec 2019

II edycja akcji „Rośliny za PET-Y”

Nasza placówka zebrała 4131 butelek. Dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców w akcję otrzymaliśmy 200 sadzonek. Odebraliśmy je 7 cz
Czytaj więcej
Dzień Dziecka w Żłobku

3 czerwiec 2019

Dzień Dziecka w Żłobku

Z okazji tak wspaniałego święta jakim jest Dzień Dziecka dzieci z naszego żłobka wzięły udział w zajęciach przybliżających im to radosne święto. Zajęcia rozpoczęliśmy od krótkiej pogadanki na temat dzieci z całego świata, do czego posłużyły nam ilustracje. Poznaliśmy ich wygląd, strój, miejsce zamieszkania oraz to, że tak jak nasze maluszki również i te dzieci lubią się bawić. Na zajęciach plastycznych dzieci malowały kredkami rysunki zabawek wybierając swoje ulubione. Następnie przyszedł czas na wesołą zabawę, która odbyła się 31.05 w naszym żłobku. Wiele radości dzieciom sprawiły zabawy z balonami w rytm piosenki Majki Jeżowskiej pt "Wszystkie dzieci nasze są". Dzieci w rytm muzyki maszerowały po sali trzymając balony, a gdy muzyka ucichła musiały odnaleźć kolegę lub koleżankę z takim samym balonikiem. Podczas zabawy w kole maluszki szukały balonów w określonym kolorze. Była to doskonała zabawa utrwalająca podstawowe kolory. Największą atrakcją były dla dzieci zabawy z Klaunem, który zagościł na naszej sali w tym radosnym dniu. Nie zabrakło dmuchania baniek mydlanych, magicznych sztuczek z chusteczkami oraz skręcania zwierzątek z kolorowych balonów a uśmiechów maluszków nie było końca. Mnóstwo radości przyniosły dzieciom uwielbiane przez nich zabawy z kolorową chustą Klanza. Zabawy z piłkami "Żonglerzy", czy "Kolorowy deszcz" z balonami, falowanie chustą czy wreszcie chowanie się pod wielkim namiotem cyrkowym - chustą chroniącym przed ulewnym deszczem dostarczyło maluszkom dużo frajdy. Zwieńczeniem zabawy był słodki poczęstunek w postaci ciasteczek a największą radością dla maluszków były upominki w postaci balonów i maskotek. W tym wyjątkowym dniu nasze maluszki doskonale się bawiły, a dobre humory i uśmiech ich nie opuszczał. Wszystkim dzieciom z okazji ich święta życzymy wszystkiego najlepszego, beztroskiej radości oraz tego aby uśmiech zawsze gościł na ich twarzach.
Czytaj więcej