Aktualności

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

9 grudzień 2019

Spotkanie ze Świętym Mikołajem

Okres świąteczny to czas radości i spełniania marzeń dzieci. W dniu 6.12.2019 r. spełniło się marzenie Tygrysków, odwiedził ich wyjątkowy i długo oczekiwany gość Święty Mikołaj, który obdarował ich wspaniałymi prezentami. Dzieci powitały Gwiazdora piosenką pt. "Mikołaj jedzie samochodem", którą pięknie zatańczyły w kółeczku. Mile i radośnie spędzony czas ubarwiły nam wspólne zdjęcia z Mikołajem. Dziękujemy Panu Mikołajowi za piękny, radosny, magiczny czas, za uśmiech dzieci i spełnienie ich marzeń w tym wyjątkowym dniu. Składamy również gorące podziękowania Rodzicom za pomoc w zorganizowaniu tych radosnych, przedświątecznych, niezapomnianych chwil.
Czytaj więcej
W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja...

5 grudzień 2019

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja...

W oczekiwaniu na przybycie wspaniałego gościa Świętego Mikołaja dzieci z radością wykonały świąteczne prace plastyczne na których dum
Czytaj więcej
Bal Andrzejkowy

29 listopad 2019

Bal Andrzejkowy

W piątek 29.11.2019 r. w naszej sali odbył się Bal Andrzejkowy dla Maluszków. Tygryski w pięknych strojach i w doskonałych humorach bawiły się w rytmie znanych piosenek. Były wróżby andrzejkowe, kolorowe światełka, balony oraz zabawy z chustą animacyjną. Zwieńczeniem zabawy był słodki poczęstunek w postaci pysznych gofrów, które dzieci przygotowały wspólnie z opiekunkami na tą wyjątkową okazję.
Czytaj więcej
Światowy Dzień Pluszowego Misia

26 listopad 2019

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Dnia 25.11.2019 roku dzieci z naszego żłobka obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś to najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel i pocieszyciel dzieci. Tego dnia dzieci przyniosły ze sobą ukochane pluszaki. Duże, małe, kolorowe, puchate misie "gościły" ze swoimi małymi właścicielami. Każdy piękny, wyjątkowy, cudowny, niezastąpiony. Dzieci z ciekawością wysłuchały krótkiej opowieści o historii powstania pluszowego Misia, następnie wpólnie ze swoimi misiami bawiły się przy piosence "Jadą, jadą misie" oraz robiły sobie zdjęcia z Misiem w roli głównej. Zwieńczeniem zajęć był masażyk relaksacyjny "Urodziny Misia Zbysia" oraz ćwiczenie relaksacyjne pt "Oddychanie z maskotką" podczas których to zabaw maluszki mogły się wcielić w małe przytulne misie, zrelaksować się i odprężyć. Wspólna zabawa z misiami zakończyła się pracą plastyczną pt "Mój przyjaciel Miś" podczas której dzieci mogły wyrazić swoje emocje i odczucia w stosunku do swoich pluszowych przyjaciół, niezastąpionych, kochanych przytulanek.
Czytaj więcej
Przedstawienie

19 listopad 2019

Przedstawienie "Jaś i Małgosia"

W dniu 15 listopada 2019 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w barwnym i uroczym przedstawieniu teatralnym pt."Jaś i Małgosia" w wykonaniu Teatru Lalek "Bajka" ze Starego Sącza. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały spektakl podczas którego spotkały Jasia, Małgosię, Drwala, Drwalową, Kózkę, Liska, Myszkę oraz Dziadka w roli narratora. Bajka w sposób humorystyczny zachęcała dzieci do uprawiania sportów i prostych ćwiczeń ruchowych aby w przyszłości być zdrowym i nie mieć np. bólu pleców. Dzieci dowiedziały się także, że wzajemne czynienie dobra zwycięża nad złem. Barwna scenografia oraz wdzięczna muzyka dopełniły całości przedstawienia w wykonaniu pięknych i uroczych kukiełek.
Czytaj więcej
Obchody 11 listopada

12 listopad 2019

Obchody 11 listopada

Data 11 listopada jest jedną z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Budząc zainteresowania wydarzeniami historii Polski oraz rozwijając poczucie przynależności narodowej z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości dzieci z naszego żłobka z ciekawością wzięły udział w zajęciach o tematyce patriotycznej. Zapoznały się z symbolami narodowymi, słuchały wiersza pt "Katechizm polskiego dziecka" W.Bełzy oraz utworu
Czytaj więcej