Aktualności

Wesołe zabawy

30 kwiecień 2021

Wesołe zabawy

Słoneczna i ciepła wiosna zainspirowała nas do wiosennych zabaw ruchowo-naśladowczych.
W rytm piosenek o tematyce wiosennej pt "Kle, kle boćku" oraz przy piosence pt "Hej, zielona żabko" zamieniliśmy się w wesołe żabki skaczące po łące i urocze bociany szukające żabek.
Czytaj więcej
Życzenia Wielkanocne

1 kwiecień 2021

Życzenia Wielkanocne

Czytaj więcej
Wielkanocne tradycje

26 marzec 2021

Wielkanocne tradycje

W oczekiwaniu na zbliżające się ciepłe i wiosenne Święta Wielkanocne z radością uczestniczyliśmy w zajęciach poświęconych wielkanocnym tradycjom i symbolom. Wielkanocne zajączki, jajka, kurczaki, baranek mają związek z nadzieją i symbolizują nowe życie, o czym dowiedziały się maluszki oglądając piękne ilustracje świąteczne i słuchając wielkanocnych wierszyków i zagadek W. Wasilewskiej. Zabawy muzyczno-ruchowe przy piosence pt "Święta wielkanocne z jajkiem i zającem" dostarczyły nam mnóstwo radości i uśmiechu. Zakończeniem zajęć była praca plastyczna pt"Wielkanocny zajączek" wykonany techniką stemplowania farbami. Piękne i urocze zajączki wprowadziły nas w świąteczny, ciepły nastrój.
Czytaj więcej
Sianie rzeżuchy

25 marzec 2021

Sianie rzeżuchy

Zbliżają się piękne, ciepłe i wiosenne Święta Wielkanocne, a rzeżucha jest doskonałą ozdobą wielkanocnego stołu. Zatem z wielkim zapałem i w radosnym nastroju przystąpiliśmy do siania nasionek smacznej i zdrowej rzeżuchy.
Czytaj więcej
Marzanna

17 marzec 2021

Marzanna

Marzanna kojarzy się nam z nadejściem wiosny, kiedy to przyroda budzi się do życia.
W naszym żłobku z radością i wiosennym nastroju stworzyliśmy piękną i uroczą marzannę.
Czytaj więcej
Wiosenne bazie

12 marzec 2021

Wiosenne bazie

Słoneczko za oknem, cieplejsze i radośniejsze dni zainspirowały nas do poszukania pierwszych oznak nadchodzącej wiosny.
Ilustracje z oznakami wiosny oraz prawdziwe bazie, pierwsze oznaki wiosny, które możemy zobaczyć już w przyrodzie, wprowadziły nas w przedwiosenny, radosny nastrój. Z radością wysłuchaliśmy wierszyka pt. „Wierzbowe kotki", a urocze bazie stały się doskonałą inspiracją do wykonania pracy plastycznej pt. "Wiosenne bazie kotki". Na doklejonych na kartce wierzbowych gałązkach z wielkim zaangażowaniem przyklejaliśmy "kotki" utoczone z waty. Toczenie kulek z waty to znakomita zabawa sensoryczna doskonaląca zmysł dotyku i ćwicząca sprawność małych rączek.
Czytaj więcej