Aktualności

Dzień Dinozaura

26 luty 2021

Dzień Dinozaura

Dinozaury od zawsze fascynują dzieci, kryją w sobie wiele tajemnic, zaskakując swoim wyglądem i gabarytami.
W ramach Dnia Dinozaura przenieśliśmy się do tajemniczego świata dinozaurów. Krótka pogadanka na temat tych niezwykłych zwierząt z wykorzystaniem ilustracji trójwymiarowych wprowadziła nas w świat ery dinozaurów. Mnóstwo radości i ciekawych wrażeń z rozbudzaniem zmysłów sensorycznych dostarczyła nam kreatywna zabawa kruszenia lodu i wyciągania dinozaurów ukrytych w lodzie. Rozkuwanie i odkrywanie skarbów w lodzie to doskonała zabawa ćwicząca motorykę małą, zdolność koncentracji uwagi i zmysł dotyku. Zabawy dźwiękonaśladowcze z naśladowaniem odgłosów dinozaurów oraz zabawa relaksacyjna pt. "Dinozaury odpoczywają" pozwoliły nam się zrelaksować i odprężyć.
Czytaj więcej
Światowy dzień kota

18 luty 2021

Światowy dzień kota

Z okazji nietypowego święta- "Święta Kota" z radością wykonaliśmy pracę plastyczną pt "Koty, kotki, koteczki". Szablon kota wyklejaliśmy kolorowymi kawałkami bibuły, tworząc urocze kotki, które barwnie ozdobiły tablicę naszych prac.
Czytaj więcej
Walentynkowe serca

15 luty 2021

Walentynkowe serca

Głównym motywem i symbolem Walentynek jest walentynkowe serce.
Walentynkowe inspiracje są doskonałą okazją do ćwiczenia sprawności manualnej małych rączek. Zatem w ramach zajęć plastycznych z radością wykonaliśmy piękne, urocze serduszka oklejone kuleczkami czerwonej bibuły. Wyraziliśmy tym samym swoje piękne uczucia miłości, przyjaźni, sympatii i szacunku do bliskich nam osób.
Czytaj więcej
Bal karnawałowy

9 luty 2021

Bal karnawałowy

Karnawał to czas radosnych zabaw i balów.
Zgodnie z tą tradycją w dniu 05.02.2021 r. odbył się w naszym żłobku kolejny bal karnawałowy, na którą to zabawę czekaliśmy długo i z ogromną radością.
Czytaj więcej
Zabawy z chustą animacyjną

4 luty 2021

Zabawy z chustą animacyjną

Zabawy z chustą animacyjną dostarczają nam mnóstwo uśmiechu, dobrej zabawy, uczą integracji, ćwiczą zwinność, zręczność oraz sprzyjają relaksacji i odprężeniu.
Czytaj więcej
Zimowy bałwanek

25 styczeń 2021

Zimowy bałwanek

Zimowa sceneria zainspirowała nas do wykonania pracy plastycznej z bałwankami w roli głównej.
Żadna zima nie może obejść się bez bałwanków, więc z radością wykonaliśmy urocze, zimowe bałwanki. Z białych kółek naklejanych na niebieską kartkę papieru, z doklejonego kapelusza, miotły, dorysowanych czarnych guziczków i doklejonych oczu powstały ciekawe i urocze bałwanki, które dumnie zawisły na tablicy naszych prac.
Czytaj więcej