Aktualności

31 styczeń 2020

"Dzielny Tomek kompan Reksia"

24 stycznia 2020r. po raz kolejny odwiedził nas Teatr Lalek "Pinokio" z Nowego Sącza z barwnym i uroczym przedstawieniem kukiełkowym pt. " Dzielny Tomek - kompan Reksia". Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły przygody dobrego i uczciwego pastuszka Tomka, który zostaje oszukany przez niesprawiedliwego gospodarza Kramarza. Pomaga mu ptaszek ofiarując kufer pełen skarbów. Tomek dzieli się swym bogactwem z biednymi w czym pomaga mu wierny psi towarzysz Reksio. Dzieciom bardzo podobał się spektakl, który sprawił im mnóstwo radości i ukazał takie wartości jak dobro, uczciwość, sprawiedliwość i pomoc potrzebującym. Urocze kukiełki, barwna scenografia oraz piękna muzyka dopełniły całości przedstawienia.
Czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka

21 styczeń 2020

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe Święto, które jest wyrazem wdzięczności i szacunku za miłość, poświęcenie i dobre serce. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, które kojarzą się z ciepłem, miłością i z tym co dobre. W tych szczególnych dniach dzieci z naszego żłobka również pamiętały o swoich kochanych Babciach i Dziadkach. Z zaangażowaniem i z wyrazami wielkiej wdzięczności za dobre serce wspólnie ze swoimi opiekunkami przygotowały piękne serduszka z masy solnej z odciśniętą swoją malutką dłonią. Wykonały również laurki-kwiaty z serdecznymi życzeniami w środku. Włożyły w swoje prace mnóstwo serca i swojej dziecięcej radości. Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego co najlepsze i najpiękniejsze!
Czytaj więcej
Zabawy i ćwiczenia relaksacyjne

16 styczeń 2020

Zabawy i ćwiczenia relaksacyjne

Zabawy i ćwiczenia relaksacyjne w naszym żłobku to doskonała forma relaksacji, odprężenia, wyciszenia i rozwoju wyobraźni. Zimowa pora roku zainspirowała nas do zabaw relaksacyjnych takich jak "Roztapianie się bałwanka", "Spadające gwiazdki" czy "Buch w śnieżny puch" oraz udziału w licznych masażykach relaksacyjnych, które wprowadzają nas w spokojny i radosny nastrój.
Czytaj więcej
Praca plastyczna

10 styczeń 2020

Praca plastyczna "karmnik dla ptaków"

Zima to trudny czas dla ptaków, dlatego też Tygryski w ramach zajęć plastycznych z pomocą opiekunek wykonały karmniki, w którym zagościły kolorowe ptaszki. Krótka pogadanka z wykorzystaniem ilustracji pozwoliła maluszkom zapoznać się z nazwami takich ptaków jak wróbel, sikorka i gołąb. Dzieci dowiedziały się jak ważne jest dokarmianie ptaków zimą. Do gotowego szablonu karmnika przyklejały kolorowe ptaszki oraz ziarenka do jedzenia. Dzieci ćwiczyły koordynację wzrokowo- ruchową, uwrażliwiając się na przyrodę i kształtując poczucie odpowiedzialności.
Czytaj więcej
Wszystkiego najlepszego w Nowym 2020 Roku

31 grudzień 2019

Wszystkiego najlepszego w Nowym 2020 Roku

Czytaj więcej
Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia

20 grudzień 2019

Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Czytaj więcej