Aktualności

Praca plastyczna

21 wrzesień 2020

Praca plastyczna "arbuz"

W ramach zajęć plastycznych dzieci z naszego żłobka z zaangażowaniem wykonały pracę plastyczną pt "Arbuz", wyklejając papierowe talerzyki plasteliną i doskonaląc przy tym sprawność manualną swoich rączek oraz rozwijając wyobraźnię. Z ochotą degustowaliśmy prawdziwego, soczystego arbuza, którego dzieci zjadają z apetytem.
Czytaj więcej
Kosz pełen owoców

17 wrzesień 2020

Kosz pełen owoców

Dzisiejsze zajęcia z dziećmi poświęciliśmy tematyce jesiennych skarbów jakim są pyszne i zdrowe owoce. Poznaliśmy owoce na podstawie pięknych ilustracji oraz prawdziwych eksponatów w koszu pełnym smacznych i soczystych owoców. Z uwagą słuchaliśmy rymowanki pt. " Owoce" oraz wierszyka pt "Dojrzałe owoce".
Czytaj więcej
Zabawy dźwiękonaśladowcze

16 wrzesień 2020

Zabawy dźwiękonaśladowcze

Zabawy dźwiękonaśladowcze są doskonałą formą wzbogacania słownictwa dziecka a wyrazy dźwiękonaśladowcze odgrywają dużą rolę w rozwoju mowy maluszków.
Czytaj więcej
Jesienny spacer

14 wrzesień 2020

Jesienny spacer

W piękne słoneczne wrześniowe przedpołudnie wybraliśmy na jesienny spacer po naszej okolicy, podziwiając otaczającą przyrodę w przedjesiennej szacie.
Czytaj więcej
Zabawa na placu zabaw

10 wrzesień 2020

Zabawa na placu zabaw

Piękne dni ze słońcem aktywnie spędzamy na placu zabaw.
Zabawy na ulubionym przez dzieci placu zabaw na świeżym powietrzu są źródłem radości, uśmiechu i doskonalenia sprawności ruchowej.
Czytaj więcej
Zajęcia o tematyce jesiennej

4 wrzesień 2020

Zajęcia o tematyce jesiennej

Tematem naszych wrześniowych zajęć w żłobku było zapoznanie się dzieci ze zbliżającą się jesienną porą roku.
Zajęcia rozpoczęliśmy od krótkiej pogadanki na temat zmian zachodzących w przyrodzie, do czego posłużyły nam ilustracje jesiennego krajobrazu. Maluszki ze skupieniem wysłuchały wiersza pt "Idzie lasem Pani Jesień" a w zabawie ruchowej pt "Słońce świeci, deszczyk pada" maluszki podczas deszczu z radością i uśmiechami chowały się pod parasolem. Zwieńczeniem zajęć była zabawa relaksacyjna pt "Taniec liści na wietrze", podczas której maluszki zamieniły się w wirujące na wietrze kolorowe listki w rytm muzyki Vivaldiego pt" Jesień". Zajęcia przebiegły w miłej i pogodnej atmosferze dostarczając nam mnóstwo radości.
Czytaj więcej