Aktualności

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

20 listopad 2020

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

10 Listopada w Publicznym Przedszkolu „Glukusie” obchodziliśmy 102 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Z tej okazji każda grupa odświętnie ubrana w strój galowy odśpiewała Hymn Państwowy " Mazurek Dąbrowskiego ".
Czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

17 listopad 2020

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, pojawiają się w naszym życiu i zostają z nami na wiele lat. Są pełne przygód, niesamowitych bohaterów, którzy nieustannie walczą ze złem i pokonują wszelkie przeciwności. Wartościowe bajki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają pamięć, dziecięcą fantazję, wzbogacają słownictwo. Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek nasze przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkach, rozwiązywały zagadki, były wspólne tańce, zabawy ruchowe oraz prezentacja bajkowych przebrań. To była wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze. Wszystkim dopisywały świetne humory, uśmiechy nie schodziły nam z twarzy. To był dzień pełen wrażeń!
Czytaj więcej
Nasze plany na miesiąc listopad

2 listopad 2020

Nasze plany na miesiąc listopad

Czytaj więcej
Monitor interaktywny

29 październik 2020

Monitor interaktywny

Jednym z priorytetów ministerialnych w bieżącym roku szkolnym jest rozwijanie kompetencji informatycznych dzieci w przedszkolu. Wychodząc naprzeciw polityce państwa w tym zakresie,  Właściciel Przedszkola zakupił mobilny, 65-calowy monitor interaktywny, który nie tylko wzbudza zainteresowanie dzieci, lecz również wspomaga i ułatwia pracę nauczycieli, gdyż w razie potrzeby mogą oni samodzielnie, w łatwy sposób opracować własne materiały do zajęć obejmujące omawiane zagadnienia. Urządzenie to przyczynia się do szybszego i bardziej przyjemnego przyswajania wiedzy przez dzieci w porównaniu do metod tradycyjnych. Zajęcia z wykorzystaniem monitora są dużo ciekawsze, niezwykle angażujące dzieci, utrzymujące ich koncentrację uwagi przez dłuższy czas. Dodatkowo, wspólne rozwiązywanie problemów, śledzenie przebiegu tego procesu, wyczekiwanie na efekt końcowy,  bardzo pozytywnie wpływa na doskonalenie współpracy pomiędzy dziećmi.
Czytaj więcej
Spotkanie z listonoszem

27 październik 2020

Spotkanie z listonoszem

W piątek 16.10.2020r. dzieci z Przedszkola  "Glukusie" obchodziły w swoich grupach Dzień Poczty, Dzień Listonosza.
Ze względów epidemiologicznych, nie mogliśmy iść na pocztę, ani zaprosić listonosza do przedszkola, ale uczciliśmy 
Czytaj więcej
Uroczystość Pasowania i  Dzień Nauczyciela w „Glukusiach”

19 październik 2020

Uroczystość Pasowania i Dzień Nauczyciela w „Glukusiach”

W dniu 14 października 2020r. odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka oraz związana z obchodami Dnia Nauczyciela. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, wydarzenie to zostało zorganizowane osobno w każdej grupie i bez udziału publiczności. Szkoda, że Rodzice mogą podziwiać swoje pociechy, które po raz pierwszy w życiu składały tak ważną obietnicę, gwarantującą przyjęcie do grona Prawdziwych Przedszkolaków tylko na zdjęciach i filmikach. Zapewniamy jednak, że w żaden sposób nie umniejszyło to rangi podniosłego charakteru uroczystości. Wszystkie dzieci pięknie potrafiły zaśpiewać przygotowane na tę okazję piosenki, pląsy oraz zaprezentować wiersze. Podczas momentu wypowiadania słów Przysięgi i Pasowania specjalnym ołówkiem przez Panią Dyrektor, rozumiały powagę chwili i jej wyjątkowy charakter. Na pamiątkę tego szczególnego wydarzenia, dzieci otrzymały dyplomy i medale ufundowane przez Właściciela Przedszkola.
Czytaj więcej