Aktualności

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

6 wrzesień 2019

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2019/2020

Dnia 2 września 2019 r. ubrane na galowo dzieci z naszego przedszkola powitały wierszem  i piosenką nowy rok szkolny 2019/2020, a tym samym pożegnały piękne słoneczne wakacje. Z żalem rozstawały się ze słońcem, rzeką, górami ale z olbrzymią przyjemnością wróciły do przedszkola do swoich koleżanek i kolegów. W progach przedszkola pojawiły się również zupełnie nowe dzieci, które zostały gorąco powitane przez Panią Dyrektor.
Czytaj więcej
Nasze plany na miesiąc wrzesień

4 wrzesień 2019

Nasze plany na miesiąc wrzesień

Czytaj więcej
Przedstawienie

27 sierpień 2019

Przedstawienie "Kot w butach"

23 sierpnia 2019 r. odwiedził nas Teatr Lalek ”Bajka” ze Starego Sącza z przedstawieniem „Kot w butach”.  Dzieci podziwiały grę aktorską aż 11 pięknych, kolorowych  lalek. Wartka akcja przedstawienia  rozgrywała się w różnych miejscach, a więc w młynie, w królestwie oraz na dziedzińcu zamku Czarodzieja. Motyw przewodni bajki uczył dzieci, że w życiu najważniejsza jest przyjaźń, uczciwość i wierność oraz że dobro odnosi zwycięstwo nad złem.  Dobre i uczciwe zachowanie zawsze zostaje nagrodzone, natomiast chciwość, zachłanność ukarane. W rezultacie biedny może stać się bogatym, bogaty zaś może stracić wszystko jeśli będzie nieuczciwy. Żywa reakcja dzieci oraz gromkie oklaski świadczyły o tym, że przedstawienie bardzo spodobało się dzieciom.
Czytaj więcej
Tydzień kulinarny

12 sierpień 2019

Tydzień kulinarny

Nic bardziej nie smakuje jak własnoręcznie sporządzony posiłek wg własnego przepisu  i pomysłu. Właśnie tego mogły doświadczyć dzieci podczas „Tygodnia Kulinarnego”, który został zorganizowany w dniach od 05 sierpnia do 09 sierpnia 2019r. w naszym przedszkolu. Na specjalnie przygotowanych stanowiskach pracy (deski do krojenia, noże, tarki, pojemniki, ściereczki…) dzieci przemieniły się na chwilę w prawdziwych  Mistrzów  Kuchni. Wspólnie z nauczycielami przyrządzały różnokolorowe  kanapki, sałatki owocowe i warzywne  z produktów przyniesionych przez dzieci z domu. Uczyły się przy okazji estetyki i higieny przygotowywania posiłków oraz  kulturalnego ich spożywania. Poznały tez zasady savoir vivru. Ogromną radość sprawiało dzieciom częstowanie rówieśników, nauczycieli i pracowników przedszkola swoimi twórczymi potrawami. Kto wie, może w przyszłości niektórzy z nich zostaną Masterchefami Kuchni?
Czytaj więcej
Warsztaty w Żywym Muzeum Obwarzanka

9 sierpień 2019

Warsztaty w Żywym Muzeum Obwarzanka

Dnia 08 sierpnia 2019r. dzieci z naszego przedszkola odwiedziły niecodzienne miejsce a mianowicie Żywe Muzeum Obwarzanka. Mogły tam poznać historię wypieku obwarzanka, a więc ciasta, które od wieków kojarzy się z Krakowem. Dzieci mogły przekonać się na własnej skórze, że zrobienie obwarzanka wcale nie jest takie łatwe. Najbardziej czasochłonne jest zrobienie ciasta, ale za to wystarczy zaledwie 5 produktów, które znajdują się w każdym domu (woda, sól, cukier, drożdże i mąka), by przystąpić do pracy. Mając już gotowe ciasto, dzieci z olbrzymią przyjemnością i zaciekawieniem oddały się procesowi nadania ciastu tradycyjnej krakowskiej formy. Paluszki dzieci musiały się mocno napracować, zanim gotowe dzieła trafiły do pieca. Po upieczeniu każde dziecko otrzymało pachnącego, swojego obwarzanka na pamiątkę wraz z dyplomem uczestnictwa w warsztatach piekarniczych. Wizyta w Muzeum bardzo podobała się dzieciom. Była to też dla nich doskonała arteterapia.
Czytaj więcej
Przygotowania do nowego roku szkolnego.

5 sierpień 2019

Przygotowania do nowego roku szkolnego.

W naszym przedszkolu w ostatnim czasie pojawiło się kilka nowości – już przygotowujemy się na przyjęcie nowych dzieci we wrześniu.
We wszystkich salach pojawiły się nowe, kolorowe wykładziny.
Czytaj więcej