Aktualności

Informacja o zebraniach z rodzicami

27 sierpień 2020

Informacja o zebraniach z rodzicami

W związku z rozpoczęciem nowego roku przedszkolnego 2020/2021 zaplanowane jest spotkanie organizacyjne dla Rodziców.
Czytaj więcej
Tydzień kolorów

26 sierpień 2020

Tydzień kolorów

W dniach 17-21 sierpnia w naszym przedszkolu odbył się „ Kolorowy Tydzień ”. Motywem przewodnim tego tygodnia były prawa dziecka ,oraz towarzyszące im kolory. Poszczególnym dniom przypisana była inna barwa. Każdego dnia dzieci zakładały część swojej garderoby w danym kolorze ,lub niewielki jego motyw.    
Czytaj więcej
Tydzień sportu

18 sierpień 2020

Tydzień sportu

II tydzień sierpnia - tydzień sportu, był dla naszych przedszkolaków czasem bardzo aktywnym. Dzieci zdobyły informacje dotyczące różnych dyscyplin sportowych oraz dowiedziały się dlaczego sport jest tak ważny dla naszego zdrowia. Bawiliśmy się w rzut do celu, przeciąganie liny. Dzieci układały tor wyścigowy i następnie ścigały się autkami. Nie zabrakło zabaw z chustą animacyjną oraz gier i zabaw zespołowych - wyścigi z piłeczką ping pong, wyścigi z woreczkiem na głowie, rzuty ringiem.
Czytaj więcej
Tydzień plastyczno-konstrukcyjny

11 sierpień 2020

Tydzień plastyczno-konstrukcyjny

W pierwszym tygodniu sierpnia -w słoneczne lato, przedszkolaki miały możliwość  udania się  w podróż nad morze oraz w góry. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można aktywnie spędzać czas w obu tych miejscach, co to jest i jak wygląda rafa koralowa. Każda grupa wykonała prace plastyczno-konstrukcyjne dotyczące wakacji w górach i nad morzem, prace zwierząt zamieszkujących podwodne krainy. Dzieci wykonały również tratwy z klocków w celu poszukiwania skarbów.
Czytaj więcej
Tydzień uczuć i emocji

6 sierpień 2020

Tydzień uczuć i emocji

W ostatnim tygodniu lipca dzieci z naszego przedszkola rozmawiały o uczuciach i emocjach. Za pomocą bajek, tańca czy obrazków uczyły się rozpoznawać i nazywać uczucia towarzyszące w różnych sytuacjach. Przedszkolaki przygotowywały dla siebie nawzajem prezenty, a także szukały pomysłów na rozweselenie smutnego kolegi czy smutnej koleżanki, tak aby towarzyszyły im tylko miłe uczucia - radość i wdzięczność.
Czytaj więcej
Sierpień w Glukusiach

3 sierpień 2020

Sierpień w Glukusiach

Czytaj więcej