Aktualności

Andrzejki - magiczny dzień wróżb w naszym przedszkolu.

2 grudzień 2020

Andrzejki - magiczny dzień wróżb w naszym przedszkolu.

Popularne andrzejki od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 30 listopada 2020 r., wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej. Przychodząc tego dnia do przedszkola, każdy z nas przyniósł ze sobą piękny kostium, w który przebrał się zaraz po śniadaniu. Sale, które na co dzień służą nam do zabawy i nauki, w magiczny sposób „zamieniły się” w tajemnicze miejsca pełne magii i czarów. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały także kolorowe stroje, w które byliśmy przebrani - nie zabrakło wśród nas księżniczek, wróżek, baletnic i innych bajkowych postaci. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.

Czytaj więcej
Mini-salka gimnastyczna

27 listopad 2020

Mini-salka gimnastyczna

Zajęcia ruchowe z dziećmi w wieku przedszkolnym stanowią bardzo ważny element edukacji fizycznej, pozwalającej na kształtowanie prawidłowej postawy ciała, wzmacnianie jego odporności, sprawności i koordynacji w celu łagodnego i efektywnego rozpoczęcia systematycznej nauki czynności złożonych m.in. takich jak czytanie i pisanie. Poprzez wspólne zabawy i ćwiczenia ruchowe dzieci pokonują bariery, nabywają wiary we własne możliwości, rozwijają wzajemne kontakty rówieśnicze, uczą się  alternatywnego, zdrowego i przyjemnego spędzania wolnego czasu.
Czytaj więcej
Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Glukusie

26 listopad 2020

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Glukusie

W dniu 25 listopada przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, jedyna przytulanka na otarcie łez i ukochana "podusia" do snu.
Czytaj więcej
11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

20 listopad 2020

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

10 Listopada w Publicznym Przedszkolu „Glukusie” obchodziliśmy 102 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Z tej okazji każda grupa odświętnie ubrana w strój galowy odśpiewała Hymn Państwowy " Mazurek Dąbrowskiego ".
Czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

17 listopad 2020

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, pojawiają się w naszym życiu i zostają z nami na wiele lat. Są pełne przygód, niesamowitych bohaterów, którzy nieustannie walczą ze złem i pokonują wszelkie przeciwności. Wartościowe bajki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają pamięć, dziecięcą fantazję, wzbogacają słownictwo. Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek nasze przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkach, rozwiązywały zagadki, były wspólne tańce, zabawy ruchowe oraz prezentacja bajkowych przebrań. To była wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze. Wszystkim dopisywały świetne humory, uśmiechy nie schodziły nam z twarzy. To był dzień pełen wrażeń!
Czytaj więcej
Nasze plany na miesiąc listopad

2 listopad 2020

Nasze plany na miesiąc listopad

Czytaj więcej