Aktualności

Tydzień plastyczno-konstrukcyjny

11 sierpień 2020

Tydzień plastyczno-konstrukcyjny

W pierwszym tygodniu sierpnia -w słoneczne lato, przedszkolaki miały możliwość  udania się  w podróż nad morze oraz w góry. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób można aktywnie spędzać czas w obu tych miejscach, co to jest i jak wygląda rafa koralowa. Każda grupa wykonała prace plastyczno-konstrukcyjne dotyczące wakacji w górach i nad morzem, prace zwierząt zamieszkujących podwodne krainy. Dzieci wykonały również tratwy z klocków w celu poszukiwania skarbów.
Czytaj więcej
Tydzień uczuć i emocji

6 sierpień 2020

Tydzień uczuć i emocji

W ostatnim tygodniu lipca dzieci z naszego przedszkola rozmawiały o uczuciach i emocjach. Za pomocą bajek, tańca czy obrazków uczyły się rozpoznawać i nazywać uczucia towarzyszące w różnych sytuacjach. Przedszkolaki przygotowywały dla siebie nawzajem prezenty, a także szukały pomysłów na rozweselenie smutnego kolegi czy smutnej koleżanki, tak aby towarzyszyły im tylko miłe uczucia - radość i wdzięczność.
Czytaj więcej
Sierpień w Glukusiach

3 sierpień 2020

Sierpień w Glukusiach

Czytaj więcej
Czas na zdrowie - tydzień zdrowego żywienia

30 lipiec 2020

Czas na zdrowie - tydzień zdrowego żywienia

W dniach 20-24 lipca dzieci ze wszystkich grup w naszym przedszkolu miały możliwość poszerzenia swoich wiadomości na temat zdrowego odżywiania się. W związku z omawianą tematyką dzieci słuchały bajek o zdrowym żywieniu. Wykonywały ciekawe prace plastyczne i zrobiły z nich wystawę. Przygotowały sok owocowy z użyciem sokowirówki. Wykonały sałatkę owocowo- warzywną. Poznawały z czego powstaje ser oraz ulubione przez wszystkie dzieci bułeczki.
Czytaj więcej
W krainie bajek i baśni

24 lipiec 2020

W krainie bajek i baśni

W III tygodniu wakacji wszystkie dzieci odbyły pełną zabawy podróż do krainy bajek i baśni. Każda z grup rozpoczynała zajęcia czytaniem lub słuchaniem baśni a dzieci miały możliwość obejrzenia jednej z bajek w naszym przedszkolnym "kinie".
Czytaj więcej
Tydzień teatru

17 lipiec 2020

Tydzień teatru

W II tygodniu wakacji dzieci zamieniły się w aktorów.
 
Dzieci z grupy „Biedronki” na początek wcieliły się w postacie z bajek gdzie głównymi bohaterami są zwierzątka z ZOO  z tekstu "Witajcie w naszej bajce".
Czytaj więcej