Aktualności

W poszukiwaniu wiosny

22 marzec 2021

W poszukiwaniu wiosny

Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami. Przyroda powoli budzi się do życia, dlatego wszystkie dzieci z naszego przedszkola postanowiły zamienić się w prawdziwych poszukiwaczy wiosny. Wszystkie grupy dnia 19 marca udały się na spacer po okolicy przedszkola, by poszukać pierwszych jej oznak. I udało się!
Czytaj więcej
Co nas czeka w miesiącu marcu

3 marzec 2021

Co nas czeka w miesiącu marcu

Czytaj więcej
Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

27 luty 2021

Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022

Zapisy dzieci do Publicznego Przedszkola „Glukusie” w Krakowie na rok szkolny 2021/2022
 
Czytaj więcej
1% odpisu od podatku na rzecz Glukusi

26 luty 2021

1% odpisu od podatku na rzecz Glukusi

Kwota 1% odpisu od podatku za rok podatkowy 2019, przekazana na rzecz naszego przedszkola przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska wyniosła 1339zł i 83gr.
Czytaj więcej
Walentynki 2021r.

15 luty 2021

Walentynki 2021r.

W piątek 12 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Walentynki. To święto miłości i przyjaźni, któremu towarzyszy obdarowywanie się prezentami i wysyłanie sobie kartek - walentynek. Również my zgodnie z tradycją korzystaliśmy z poczty walentynkowej. Przez cały tydzień dzieci przygotowywały laurki dla swoich kolegów oraz koleżanek i wrzucały je do specjalnej skrzynki czekającej przy wejściu do przedszkola. W piątek za pośrednictwem poczty walentynkowej kartki dotarły do adresatów. Wzbudziły wiele radości i uśmiechy na buziach dzieci. Szykowaliśmy również walentynki dla naszych najbliższych - rodziców, dziadków czy rodzeństwa. Poza obdarowywaniem się prezentami świętowaliśmy także tańcząc i wspólnie się bawiąc. Motywem przewodnim były serca - duuużo, duuużo serduszek. Był to dla nas dzień prawdziwej radości, święto przyjaźni, miłości i wdzięczności.
Czytaj więcej
Bal karnawałowy

11 luty 2021

Bal karnawałowy

5 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Dzieci przebrały się za różne postaci z bajek.

Na początek grupa " Motylki" wystąpiła z grą na instrumentach do piosenki, pt. "Zimowa poleczka". Dzieci miały do dyspozycji różne instrumenty perkusyjne. Na sygnał grały wyznaczone dzieci z wybranymi instrumentami. Dzieci bardzo cieszyły się podczas zabawy. Po zabawie rozpoczął się bal. Motyle ustawiły się w pociąg i do piosenki pomaszerowały na bal, gdzie zaprezentowały swoje stroje. Po czym zostały podzielone na 2 drużyny, które ścigały się przez tunel, następnie było przeciąganie liny. Wyścigi zakończyły się remisem. Kolejną atrakcją był taniec z balonami oraz zabawa z chustą animacyjną (podrzucanie piłeczek i chowanie się pod chustą). Na koniec była konkurencja wypicia soku z kubka słomką bez pomocy rąk. Maluchy poradziły sobie w tej i innych konkurencjach doskonale. Dzieci bawiły się wyśmienicie.
Czytaj więcej