Aktualności

1% odpisu od podatku na rzecz Glukusi

5 marzec 2020

1% odpisu od podatku na rzecz Glukusi

Kwota 1% odpisu od podatku za rok podatkowy 2018, przekazana na rzecz naszego przedszkola przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska wyniosła 951zł i 90gr. Za całość kwoty po uzgodnieniu z Radą Rodziców zostały zakupione parawany, które będą wykorzystywane do przedstawień teatralnych przez nasze pociechy.                                 
Czytaj więcej
Nasze plany na miesiąc marzec

3 marzec 2020

Nasze plany na miesiąc marzec

Czytaj więcej
Przedstawienie pt.

20 luty 2020

Przedstawienie pt. "Magiczne słowo"

We wtorek  18.02.2020r. dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych oraz grupa żłobka miały okazję zobaczyć przedstawienie teatralne pt. „Magiczne Słowo” w wykonaniu Teatru Lalek „Bajka” ze Starego Sącza. Spektakl opowiadał o małej dziewczynce, która nie używała magicznych słów tj. „proszę”, „przepraszam”. To doprowadziło ją do ucieczki z domu i trudnych sytuacji podczas błąkania się po lesie. Dzięki napotkanemu konikowi zrozumiała jak ważne jest używanie „magicznych słów” i powróciła do domu.
Czytaj więcej
Bal karnawałowy

18 luty 2020

Bal karnawałowy

W piątek 14 lutego 2020r., wszystkie grupy z naszego przedszkola odwiedziły MDK Fort 49 "Krzesławice", w którym odbył się bal karnawałowy. Piękne, kolorowe stroje dzieci przyczyniły się do stworzenia magicznej atmosfery.
Czytaj więcej
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w Przedszkolu

11 luty 2020

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w Przedszkolu "Glukusie"

Czytaj więcej
Metoda Kolorowych Dźwięków w

5 luty 2020

Metoda Kolorowych Dźwięków w "Glukusiach"

Nasze przedszkole wzbogaciło się o bardzo atrakcyjny dla dzieci instrument muzyczny „KolorPiano”, dzięki któremu nauczyciele mogą stosować innowacyjną, przełomową  i sprawdzoną metodę nauki gry utworów muzycznych „Metodę Kolorowych Dźwięków”. Ten standardowy, 88-o klawiszowy instrument został opatrzony systemem znaków figur geometrycznych w 7 kolorach. Poprzez rozpoznawanie kolorów i kształtów figur najmłodsze dzieci rozpoczynają swoją przygodę z nauka muzyki. Metoda ta niezwykle angażuje  i motywuje dzieci do nauki gry na instrumencie, gdyż dodatkowo wzmacniana jest przez realnie szybkie efekty. Już po pierwszych zajęciach każde dziecko  potrafi zagrać samodzielnie pierwszy utwór na tym pianinie. Różnica polega na tym, ze dzieci nie używają rąk, natomiast grają nogami, co przynosi im wiele radości i satysfakcji. Metoda ta rozwija więc w sposób szczególny koordynację wzrokowo-ruchową, umiejętność rozróżniania   i dopasowywania figur i kolorów, umiejętność skupienia uwagi, współpracę w grupie, kreatywność i logiczne myślenie, zainteresowanie nutami oraz podstawowymi zasadami muzyki, uwrażliwienie na muzykę. Idąc dalej metoda tą można uczyć również kodowania i matematyki. Niesłychanie ważne jest to, że dzieci zdobywają te wszystkie umiejętności   w ruchu, podczas gier zespołowych oraz  zabaw wykorzystujących muzykę i ruch. Aby w sposób efektywny wykorzystać wszystkie możliwości instrumentu i tajniki metody, cały zespół nauczycieli uczestniczył w szkoleniu metodycznym przygotowującym ich  do pracy pod tym katem. Nauczyciele od początku stycznia z powodzeniem zaczęli wdrażać tę metodę. Pierwsze efekty już widać : dzieci niesamowicie zainteresowane i zmotywowane podczas zabaw z wykorzystaniem instrumentu, potrafią już zagrać pierwsze, proste utwory i nie mogą doczekać się kolejnych zajęć z wykorzystaniem kolorowych dźwięków.           
Czytaj więcej