Aktualności

Wakacje w Glukusiach

7 lipiec 2021

Wakacje w Glukusiach

Czytaj więcej
Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

5 lipiec 2021

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Dnia 25 czerwca w każdej grupie wiekowej odbyły się krótkie uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2020/2021 oraz z oficjalnym rozpoczęciem wakacji. Dzieci stęsknione za latem, słońcem i przygodą, radośnie witały wierszem i piosenką ten najpiękniejszy w roku czas. Każdy przedszkolak otrzymał z tej okazji dyplom a sześciolatki również ufundowane przez Właścicieli Przedszkola nagrody oraz medale. Rada Rodziców przygotowała dla absolwentów przedszkola słodki poczęstunek.
Czytaj więcej
Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

24 czerwiec 2021

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

W tym miesiącu, w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Przez cały miesiąc wszystkie grupy codziennie czytały książki, brały udział w warsztatach i zajęciach plastycznych. Każda grupa miała za zadanie zaprojektować zakładki do książki oraz ilustrację do wybranej bajki. Wszystkie prace zostały zaprezentowane w formie wystawy, każda grupa spisała się na medal. Książki, które czytamy naszym najmłodszym pobudzają w nich pragnienie wiedzy  i rozwijają zainteresowania. Ponadto wzbogacają słownictwo, pobudzają wyobraźnie a także uczą kreatywnego myślenia i wartości moralnych. Właśnie dlatego czytanie książek jest tak ważne, pamiętajmy o tym aby regularnie czytać dzieciom, minimum 20 minut dziennie.
Czytaj więcej
Wszystkiego najlepszego

23 czerwiec 2021

Wszystkiego najlepszego

Czytaj więcej
Kąciki Pozytywnej Dyscypliny

21 czerwiec 2021

Kąciki Pozytywnej Dyscypliny

Pozytywna Dyscyplina to metoda wychowawcza oparta na wzajemnym szacunku. Zamiast kar i nagród stawia na rozmowę i rozumienie dzieci. Pomaga dzieciom poczuć łączność i przynależność, pomaga im poczuć, że są ważne w społeczności. Bierze pod uwagę to, co dziecko myśli, czuje, czego się uczy i jakie podejmuje decyzje o sobie samym i o swoim świecie. Uczy ważnych umiejętności społecznych i życiowych: szacunku, dbania o innych, rozwiązywania problemów, współpracy oraz umiejętności wnoszenia wkładu i bycia pożytecznym w domu, przedszkolu, szkole i większej społeczności. Zachęca dzieci do konstruktywnego używania swojej osobistej siły i autonomii.
Czytaj więcej
Dzień Dziecka w Glukusiach

18 czerwiec 2021

Dzień Dziecka w Glukusiach

Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte, radosne i szczęśliwe, wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i długo wspominany. Dlatego 1 czerwca w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy zabawy muzyczno-ruchowe, taneczne, zabawy z chustą animacyjną, malowanie twarzy. Każdy przedszkolak otrzymał upominek od Właścicieli Przedszkola w postaci baniek mydlanych oraz piękniej kolorowanki. 
Czytaj więcej