Aktualności

Życzenia

22 grudzień 2020

Życzenia

Czytaj więcej
Przerwa Świąteczna

21 grudzień 2020

Przerwa Świąteczna

Czytaj więcej
Wizyta Św. Mikołaja

7 grudzień 2020

Wizyta Św. Mikołaja

4 grudnia do naszego przedszkola przybył Święty Mikołaj. Dzieci od kilku dni cierpliwie czekały na tego wyjątkowego gościa. Przygotowały dla Mikołaja niespodzianki- wiersze, piosenki oraz własnoręcznie wykonane upominki. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci pięknymi prezentami. Spotkanie z Mikołajem minęło w miłej atmosferze i dostarczyło przedszkolakom wiele radości. Żegnając Świętego Mikołaja, dzieci obiecały, że będą grzeczne również w przyszłym roku i zaprosiły do odwiedzenia naszego przedszkola za rok.
Czytaj więcej
Co nas czeka w miesiącu grudniu

3 grudzień 2020

Co nas czeka w miesiącu grudniu

Czytaj więcej
Andrzejki - magiczny dzień wróżb w naszym przedszkolu.

2 grudzień 2020

Andrzejki - magiczny dzień wróżb w naszym przedszkolu.

Popularne andrzejki od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 30 listopada 2020 r., wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej. Przychodząc tego dnia do przedszkola, każdy z nas przyniósł ze sobą piękny kostium, w który przebrał się zaraz po śniadaniu. Sale, które na co dzień służą nam do zabawy i nauki, w magiczny sposób „zamieniły się” w tajemnicze miejsca pełne magii i czarów. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały także kolorowe stroje, w które byliśmy przebrani - nie zabrakło wśród nas księżniczek, wróżek, baletnic i innych bajkowych postaci. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.

Czytaj więcej
Mini-salka gimnastyczna

27 listopad 2020

Mini-salka gimnastyczna

Zajęcia ruchowe z dziećmi w wieku przedszkolnym stanowią bardzo ważny element edukacji fizycznej, pozwalającej na kształtowanie prawidłowej postawy ciała, wzmacnianie jego odporności, sprawności i koordynacji w celu łagodnego i efektywnego rozpoczęcia systematycznej nauki czynności złożonych m.in. takich jak czytanie i pisanie. Poprzez wspólne zabawy i ćwiczenia ruchowe dzieci pokonują bariery, nabywają wiary we własne możliwości, rozwijają wzajemne kontakty rówieśnicze, uczą się  alternatywnego, zdrowego i przyjemnego spędzania wolnego czasu.
Czytaj więcej