Aktualności

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Glukusie

26 listopad 2020

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu Glukusie

W dniu 25 listopada przedszkolaki ze wszystkich grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego malucha, jedyna przytulanka na otarcie łez i ukochana "podusia" do snu.
Czytaj więcej
11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

20 listopad 2020

11 Listopada - Narodowe Święto Niepodległości

10 Listopada w Publicznym Przedszkolu „Glukusie” obchodziliśmy 102 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Z tej okazji każda grupa odświętnie ubrana w strój galowy odśpiewała Hymn Państwowy " Mazurek Dąbrowskiego ".
Czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

17 listopad 2020

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodziliśmy w przedszkolu Światowy Dzień Postaci z Bajek. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, pojawiają się w naszym życiu i zostają z nami na wiele lat. Są pełne przygód, niesamowitych bohaterów, którzy nieustannie walczą ze złem i pokonują wszelkie przeciwności. Wartościowe bajki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają pamięć, dziecięcą fantazję, wzbogacają słownictwo. Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek nasze przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkach, rozwiązywały zagadki, były wspólne tańce, zabawy ruchowe oraz prezentacja bajkowych przebrań. To była wyśmienita okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zainspirować do wspólnej zabawy w bajkowym wymiarze. Wszystkim dopisywały świetne humory, uśmiechy nie schodziły nam z twarzy. To był dzień pełen wrażeń!
Czytaj więcej
Nasze plany na miesiąc listopad

2 listopad 2020

Nasze plany na miesiąc listopad

Czytaj więcej
Monitor interaktywny

29 październik 2020

Monitor interaktywny

Jednym z priorytetów ministerialnych w bieżącym roku szkolnym jest rozwijanie kompetencji informatycznych dzieci w przedszkolu. Wychodząc naprzeciw polityce państwa w tym zakresie,  Właściciel Przedszkola zakupił mobilny, 65-calowy monitor interaktywny, który nie tylko wzbudza zainteresowanie dzieci, lecz również wspomaga i ułatwia pracę nauczycieli, gdyż w razie potrzeby mogą oni samodzielnie, w łatwy sposób opracować własne materiały do zajęć obejmujące omawiane zagadnienia. Urządzenie to przyczynia się do szybszego i bardziej przyjemnego przyswajania wiedzy przez dzieci w porównaniu do metod tradycyjnych. Zajęcia z wykorzystaniem monitora są dużo ciekawsze, niezwykle angażujące dzieci, utrzymujące ich koncentrację uwagi przez dłuższy czas. Dodatkowo, wspólne rozwiązywanie problemów, śledzenie przebiegu tego procesu, wyczekiwanie na efekt końcowy,  bardzo pozytywnie wpływa na doskonalenie współpracy pomiędzy dziećmi.
Czytaj więcej
Spotkanie z listonoszem

27 październik 2020

Spotkanie z listonoszem

W piątek 16.10.2020r. dzieci z Przedszkola  "Glukusie" obchodziły w swoich grupach Dzień Poczty, Dzień Listonosza.
Ze względów epidemiologicznych, nie mogliśmy iść na pocztę, ani zaprosić listonosza do przedszkola, ale uczciliśmy 
Czytaj więcej