Aktualności

31 styczeń 2020

"Dzielny Tomek kompan Reksia"

24 stycznia 2020r. dzieci ze wszystkich grup miały możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego ”Dzielny Tomek kompan Reksia” w wykonaniu Teatru „Pinokio” z Nowego Sącza. Dzieci     z zainteresowaniem śledziły perypetie biednego pastuszka Tomka, który pomimo swojej pracowitości i rzetelności został oszukany przez skąpego i niesprawiedliwego kramarza. W tej trudnej sytuacji pomógł mu ptaszek ofiarując Tomciowi kufer pełen skarbów. Tomek postanowił podzielić się swoim bogactwem z biednymi, w czym pomógł mu jego wierny przyjaciel - Reksio. Spektakl ukazuje wiele wartości dydaktyczno-wychowawczych  m.in. dobro, uczciwość, sprawiedliwość, umiejętność dzielenia się z biednymi. Jeszcze raz dzieci przekonały się, że dobro zwycięża nad złem i że warto kierować się w życiu tymi wartościami.
Czytaj więcej
Wycieczka do Fabryki Cukierków

29 styczeń 2020

Wycieczka do Fabryki Cukierków

W dniach 14. 01. oraz 17.01. grupy „Pszczółki”, „Żabki” oraz „Żuczki” udały się na wycieczkę do Fabryki Cukierków. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób wytwarzana jest masa potrzebna do wyrobu słodyczy. Zobaczyły, że nie tylko składniki są potrzebne, ale również siła w dłoniach,  ponieważ masa jest bardzo ciężka i gorąca. Na zakończenie pokazu każdy przedszkolak mógł skorzystać z degustacji wyrobionych cukierków. Dzieci wróciły do przedszkola szczęśliwe i zadowolone po przebytej wycieczce. Wszyscy zostali obdarowani prezentem w postaci niewielkich słodkości do domu.
Czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka

28 styczeń 2020

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu trwał dwa dni- 21 i 22 stycznia 2020r. Pierwszego dnia gościły swoich „Dziadków” dzieci z grupy „Sówki” i „Biedronki”, natomiast drugiego dnia rolę gospodarzy pełniły dzieci z grupy „Żabki”, Pszczółki”  i „Żuczki”.  Specjalnie na tę okazję dzieci z grupy „Biedronki” zaprezentowały zarówno w pierwszym jak i drugim dniu „Jasełka”, natomiast pozostałe dzieci uczciły to szczególne święto wierszykami i piosenkami oraz wspólnym zagraniem „Sto lat” na instrumencie podłogowym „KolorPiano”. Dzieci zagrały ten utwór nogami, co wzbudziło ogromne zainteresowanie i podziw widowni.  Nie zabrakło też ciepłych życzeń,  prezentów oraz zwyczajowej „gościny”. Rodzice dzieci przygotowali poczęstunek w postaci samodzielnie pieczonych ciast i napojów. Wzruszeni „Dziadkowie” tak ciepłym i serdecznym przyjęciem nagrodzili dzieci gromkimi oklaskami za wspaniałe występy, doceniając tym samym olbrzymi wkład dzieci oraz nauczycieli w przygotowanie uroczystości.
Czytaj więcej
Spotkanie z Ratownikiem GOPR

20 styczeń 2020

Spotkanie z Ratownikiem GOPR

Dnia 16. 01.2020r.  w Przedszkolu dla grupy Sówek, Biedronek i Żabek zostało zorganizowane spotkanie związane z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Na początku spotkania, Ratownik opowiedział na czym polega zawód i co trzeba zrobić by uzyskać zezwolenie na pracę w nim.  Dzieci dowiedziały się jak wyglądało Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratownicze dawniej a jak teraz. Przedszkolaki były bardzo zaciekawione sprzętem górskim i ratowniczym w postaci noszy i nart. Najstarsze z nich mogły sprawdzić swoich sił w ich podnoszeniu. W czasie puszczonego filmu w trakcie spotkania, dzieci dowiedziały się jak należy przygotować się na wyprawę w górach. Na zakończenie każde dziecko otrzymało „karty ratujące życie” do wpisania najważniejszych informacji o sobie, aby w razie potrzeby można było powiadomić rodzinę.  
Czytaj więcej
Wycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej

16 styczeń 2020

Wycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej

Dnia 14 stycznia 2020 roku grupy "Sówki" i "Biedronki" odwiedziły Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Dzieci zwiedzały artefakty dawnej pisowni. Poznały jak w czasach
Czytaj więcej
Zaproszenie

9 styczeń 2020

Zaproszenie

Czytaj więcej