Aktualności

Zabawy sensoryczne z

30 sierpień 2019

Zabawy sensoryczne z "gniotkiem"

Dzieci uwielbiają zabawy sensoryczne dzięki którym odkrywają świat poprzez zmysły oraz rozwijają wyobraźnię. Mnóstwo radości i wesołej zabawy przyniosło dzieciom zgniatanie balonowego "gniotka" wypełnionego mąką, dzięki któremu maluszki doskonaliły zmysł dotyku, zrelaksowały się, odprężyły, a uśmiech i dobry humor ich nie opuszczał.
Czytaj więcej
Ćwiczenia i zabawy relaksacyjne

28 sierpień 2019

Ćwiczenia i zabawy relaksacyjne

Ćwiczenia i zabawy relaksacyjne są częstym elementem naszych zajęć. Maluszki z wielkim zaangażowaniem i radością uczestniczyły w licznych masażykach relaksacyjnych "Letni spacerek", " Bocian i szpak ", " Rzeczka", "Karuzela" ,"Spacer biedronki" oraz zabawach relaksacyjnych i wyciszających pt "Na łodzi", "Letni odpoczynek" które przeniosły dzieci nad morze z odgłosami morskich fal i szumem wiatru, które to dźwięki działają relaksacyjnie. Zabawy te doskonalą umiejętność odprężenia, wyciszenia, rozwijają wyobraźnię poprzez technikę wizualizacji oraz dostarczają dzieciom delikatnych bodźców poprzez dotyk, dając jednocześnie poczucie spokoju, czułości i radości.
Czytaj więcej
Zabawy pobudzające zmysły

27 sierpień 2019

Zabawy pobudzające zmysły

Dzieci uwielbiają zabawy sensoryczne, które dostarczają różnorodnych bodźców, poszerzają świat ich doznań oraz pobudzają ich zmysły zachęcając do kreatywnego myślenia. Mnóstwo radości i uśmiechów przyniosły dzieciom zabawy z rękawiczką sensoryczną, do wykonania której posłużyła lateksowe rękawiczka, wypełniona wodą zabarwioną barwnikami spożywczymi z dodatkiem lodu. Dzieci poznały wrażenie dotykowe zimna, rozwijały zmysł dotyku, miło i przyjemnie spędzając wakacyjny czas.
Czytaj więcej
Przedstawienie

26 sierpień 2019

Przedstawienie "Kot w butach"

W piątek 23.08.2019r. po raz kolejny odwiedził nas teatr Bajka z uroczym i zabawnym przedstawieniu kukiełkowym pt "Kot w butach". Dzieci poznały historię niezwykłego, mądrego i uroczego kota, który mieszkał u polskiego młynarza. Wspaniała, barwna scenografia i piękna muzyka dopełniły całości przedstawienia w wykonaniu uroczych kukiełek. Dzieci z zachwytem i ciekawością śledziły rozgrywającą się akcję i dzięku temu przedstawieniu mogły dowiedzieć się, że dobro zwycięża nad złem.
Czytaj więcej
Przedstawienie

30 lipiec 2019

Przedstawienie "Calineczka"

Dnia 25.07.2019r. od samego rana na dzieci z naszego żłobka czekała miła niespodzianka. Odwiedził nas Teatr "Bajka" ze Starego Sącza z pięknym i barwnym przedstawieniem kukiełkowym pt. "Calineczka" na podstawie baśni H.Ch. Andersena. Dzieci miały okazję poznać historię Calineczki, która podróżując przeżywała mnóstwo ciekawych przygód i poznawała wiele postaci. Barwna scenografia, piękna, wzruszająca muzyka, dostarczyła nam mnóstwo niezapomnianych wrażeń, radości i uśmiechów. Dzieci z ogromną ciekawością oglądały spektakl w wykonaniu pięknych, kolorowych kukiełek, miło spędzając czas.
Czytaj więcej

12 lipiec 2019

"Magia na wesoło"

W wakacyjnym dniu 10.07.2019r. nasze maluszki ze żłobka miały możliwość uczestniczyć w uroczym i magicznym widowisku "Magia na wesoło" w wykonaniu Teatru Iluzji "Hokus Pokus", który w tym dniu u nas zagościł. Iluzjonista przeniósł nas do wspaniałego świata czarów i magii, a maluszki mogły przeżyć coś niezwykłego. Uczyły się czarować, poznały magiczne zaklęcia i sztuczki, które rozwinęły ich wyobraźnię i ciekawość poznawczą, a magiczne zabawy dostarczyły im mnóstwo radości, uśmiechu i dobrego humoru.
Czytaj więcej