Aktualności

Święto Konstytucji Trzeciego Maja

4 maj 2021

Święto Konstytucji Trzeciego Maja

Rozwijając poczucie patriotyzmu od najmłodszych lat z zaciekawieniem uczestniczyliśmy w zajęciach z okazji Święta 3 Maja.
Maluszki poznały symbole narodowe: flagę, godło-Orzeł Biały, Hymn Polski oraz z uwagą wysłuchały wiersza pt. "Katechizm polskiego dziecka" W. Bełzy, rozbudzając tym samym iskierkę patriotyzmu w swoich serduszkach.
Czytaj więcej
Wesołe zabawy

30 kwiecień 2021

Wesołe zabawy

Słoneczna i ciepła wiosna zainspirowała nas do wiosennych zabaw ruchowo-naśladowczych.
W rytm piosenek o tematyce wiosennej pt "Kle, kle boćku" oraz przy piosence pt "Hej, zielona żabko" zamieniliśmy się w wesołe żabki skaczące po łące i urocze bociany szukające żabek.
Czytaj więcej
Życzenia Wielkanocne

1 kwiecień 2021

Życzenia Wielkanocne

Czytaj więcej
Wielkanocne tradycje

26 marzec 2021

Wielkanocne tradycje

W oczekiwaniu na zbliżające się ciepłe i wiosenne Święta Wielkanocne z radością uczestniczyliśmy w zajęciach poświęconych wielkanocnym tradycjom i symbolom. Wielkanocne zajączki, jajka, kurczaki, baranek mają związek z nadzieją i symbolizują nowe życie, o czym dowiedziały się maluszki oglądając piękne ilustracje świąteczne i słuchając wielkanocnych wierszyków i zagadek W. Wasilewskiej. Zabawy muzyczno-ruchowe przy piosence pt "Święta wielkanocne z jajkiem i zającem" dostarczyły nam mnóstwo radości i uśmiechu. Zakończeniem zajęć była praca plastyczna pt"Wielkanocny zajączek" wykonany techniką stemplowania farbami. Piękne i urocze zajączki wprowadziły nas w świąteczny, ciepły nastrój.
Czytaj więcej
Sianie rzeżuchy

25 marzec 2021

Sianie rzeżuchy

Zbliżają się piękne, ciepłe i wiosenne Święta Wielkanocne, a rzeżucha jest doskonałą ozdobą wielkanocnego stołu. Zatem z wielkim zapałem i w radosnym nastroju przystąpiliśmy do siania nasionek smacznej i zdrowej rzeżuchy.
Czytaj więcej
Marzanna

17 marzec 2021

Marzanna

Marzanna kojarzy się nam z nadejściem wiosny, kiedy to przyroda budzi się do życia.
W naszym żłobku z radością i wiosennym nastroju stworzyliśmy piękną i uroczą marzannę.
Czytaj więcej