Aktualności

Nasze plany na miesiąc wrzesień

16 wrzesień 2021

Nasze plany na miesiąc wrzesień

Czytaj więcej
Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022

13 wrzesień 2021

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2021/2022

1 września w naszym przedszkolu odbyła się Uroczystość Rozpoczęcia Roku Szkolnego. Grupa "Żabki" zaprezentowała wiersze i piosenkę o wakacyjnych wspomnieniach. Na zakończenie przedszkolaki zagrały wesoły utwór na kolorpiano. Wszystkim dzieciom małym i dużym życzymy sukcesów w Nowym Roku Szkolnym.
Czytaj więcej
Świat dinozaurów

31 sierpień 2021

Świat dinozaurów


W ostatnim tygodniu wakacji dzieci poznawały świat dinozaurów. Przedszkolaki rozmawiały na temat cech charakterystycznych poszczególnych zwierząt, dowiedziały się czym żywiły się dinozaury. Dzieci z zainteresowaniem oglądały i słuchały bajek edukacyjnych o historycznych gadach.
Czytaj więcej
Zwierzęta Świata

26 sierpień 2021

Zwierzęta Świata

W ósmym tygodniu wakacji wszystkie przedszkolaki poznawały zwierzęta jakie żyją na wszystkich kontynentach świata. Oglądały albumy o zwierzętach. Uczyły się rozróżniać zwierzęta, które żywią się mięsem od tych, które zjadają rośliny. Poznawały wesołe i ciekawe wiersze oraz piosenki. Na tablicy multimedialnej uczyły się poprzez zabawę dopasować pary zwierząt. Oglądały i porównywały zwierzęta na obrazkach, które mają pióra, futro. Dzieliły na te, które mają łapy(biegają), skrzydła(fruwają), płetwy(pływają). Porównywały ze względu na wielkość, kolor, w jakim środowisku żyją i czym się żywią.
Czytaj więcej
Kosmos

24 sierpień 2021

Kosmos

W siódmym tygodniu wakacji dzieci poznały Układ Słoneczny i wchodzące w jego skład planety i gwiazdy. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas Wszechświatem. W trakcie zajęć dzieci rozmawiały o Kosmosie, tworzyły tematyczne prace plastyczne oraz pracowały na monitorze multimedialnym. Przedszkolaki poszerzyły słownik pojęciowy o wyrazy związane z Kosmosem i Układem Słonecznym oraz poznały zawód astronauty. To był tydzień pełen wspaniałych wrażeń.
Czytaj więcej
W zdrowym ciele zdrowy duch

23 sierpień 2021

W zdrowym ciele zdrowy duch

W pierwszym tygodniu sierpnia zajęcia w naszym przedszkolu dotyczyły tematów:" W zdrowym ciele zdrowy duch ". Nauczyciele kształtowali u przedszkolaków postawę prozdrowotną, rozwijali sprawność ruchową dzieci oraz świadomość istnienia zależności pomiędzy prawidłowym żywieniem,  aktywnym trybem życia a zdrowiem.
Czytaj więcej