Aktualności

Wycieczka do Żywego Muzeum Obwarzanka

8 listopad 2021

Wycieczka do Żywego Muzeum Obwarzanka

W środę 3 listopada dzieci z grupy Żuczków wybrały się na wycieczkę do Żywego Muzeum Obwarzanka. Miały okazję dowiedzieć się w jaki sposób wytwarza się obwarzanki, a także wziąć udział w warsztatach i samodzielnie przygotować z kęsa ciasta charakterystyczny kształt. Upieczone z nich obwarzanki były pamiątką, którą dzieci zabrały ze sobą do domu. 
Czytaj więcej
Wycieczka do Zajezdni tramwajowej

5 listopad 2021

Wycieczka do Zajezdni tramwajowej

Z okazji "Tygodnia Bezpieczeństwa" organizowanego przez firmę "Budimex" 29 października grupa "Żabki" wybrała się na wycieczkę do Zajezdni tramwajowej. Dzieci zapoznały się ze strojem jaki powinien mieć każdy pracownik pracujący na budowie. Dodatkową atrakcją był przejazd tramwajem po zajezdni. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki dostały nagrody w postaci słodkich upominków oraz strojów małego budowlańca.
Czytaj więcej
Nasze plany na miesiąc listopad

2 listopad 2021

Nasze plany na miesiąc listopad

Czytaj więcej
Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego

29 październik 2021

Wycieczka do Muzeum Przyrodniczego

26 października grupa "Żabki" i grupa "Pszczółki" wybrała się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego w Krakowie. Dzieci poznały różne gatunki zwierząt, dowiedziały się o ich charakterystycznych cechach oraz w jaki sposób poszczególne drapieżniki zdobywały pożywienie. Przedszkolaki mogły również poobserwować żywe zwierzęta m.in. pająka, patyczaki, małpkę oraz rybki. Na zakończenie zwiedzania dzieci dowiedziały się też wiele ciekawostek o minerałach i muszlach.
Czytaj więcej
Przedstawienie

28 październik 2021

Przedstawienie

„NA MISIOWYCH URODZINACH – NAJWAŻNIEJSZA JEST RODZINA” to spektakl teatralny w wykonaniu Teatru „Maska” z Krakowa, który odwiedził nasze przedszkole 18 października 2021r.
Czytaj więcej
Wycieczka do Straży Pożarnej

27 październik 2021

Wycieczka do Straży Pożarnej

Dnia 15 października przedszkolaki z wszystkich grup wiekowych z naszego przedszkola udały się z wizytą do Straży Pożarnej w Krakowie. Dzieci w trakcie spotkania poznały wyposażenie wozów strażackich , sprzęt , jaki używa strażak podczas akcji ratunkowych, mogły również zobaczyć wydobywający się z węża strumień wody , posiedzieć w wozie strażackim, jak również przymierzyć hełm strażacki . Oprócz poznania tajników pracy strażaka przedszkolaki zdobyły bardzo cenną wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa , dowiedziały się jak należy zachować się w trakcie zagrożenia i utrwaliły numery alarmowe do straży pożarnej.                                                                                                                               To była bardzo ciekawa i ważna lekcja.
Czytaj więcej