Rozstrzygnięcie konkursu "Wznieść się ponad chmury"
16 czerwiec 2021

Człowiek od wieków dążył aby wznosić się coraz wyżej. Niektórzy, tak na przykład jak Ikar, chcieli nawet  dosięgnąć słońca, ryzykując upadkiem. Ciekawość unoszenia się, tajemnica eksploracji przestworzy, zagadkowość grawitacji, praw fizyki i wykorzystania swojej wiedzy, umiejętności i  inwencji twórczej na stałe wpisana jest w rozwój ludzkości.
W naszym przedszkolu został ogłoszony konkurs konstrukcyjny dla dzieci i rodziców na wykonanie latawca, którego myślą przewodnią było „Wznieść się ponad chmury”. Oczywiście chodziło o wznoszenie ponad chmury swojej wyobraźni, aktywności twórczej, pomysłowości z jednoczesnym tak bardzo pożądanym „zniżeniem” się do poziomu dziecka, aby wspólnie z nim bawić się, planować, majsterkować i cieszyć się choćby najmniejszym sukcesem.
W konkursie wzięło udział 13 rodzin wraz z dziećmi. Efektem wspólnej zabawy i pracy domowej są piękne, oryginalne, pomysłowe latawce, które spełniają kryterium unoszenia się w powietrze. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy, jednocześnie zapewniając, że chwile spędzone w zaciszu domowym ze swoim dzieckiem zaprocentują 
w przyszłości.
 Wyróżnienia
 
Natalia R.- Żabki
Mirka F.- Sówki
Liliana K.- Pszczółki
 
III Miejsce
 
Nicola H.- Motylki
Oliwia M.- Pszczółki
Maksymilian Ch.- Pszczółki
 
II Miejsce
 
Liliana J.- Żuczki
Zofia P.- Pszczółki
Kamil Z.- Pszczółki
Oliwia B.- Żuczki
 
I Miejsce
 
Szymon O.- Żabki
Wiktor B.- Żabki
Wiktor T.-Motylki