Aktualności

Sianie rzeżuchy

25 marzec 2021

Sianie rzeżuchy

Zbliżają się piękne, ciepłe i wiosenne Święta Wielkanocne, a rzeżucha jest doskonałą ozdobą wielkanocnego stołu. Zatem z wielkim zapałem i w radosnym nastroju przystąpiliśmy do siania nasionek smacznej i zdrowej rzeżuchy.
Czytaj więcej
Marzanna

17 marzec 2021

Marzanna

Marzanna kojarzy się nam z nadejściem wiosny, kiedy to przyroda budzi się do życia.
W naszym żłobku z radością i wiosennym nastroju stworzyliśmy piękną i uroczą marzannę.
Czytaj więcej
Wiosenne bazie

12 marzec 2021

Wiosenne bazie

Słoneczko za oknem, cieplejsze i radośniejsze dni zainspirowały nas do poszukania pierwszych oznak nadchodzącej wiosny.
Ilustracje z oznakami wiosny oraz prawdziwe bazie, pierwsze oznaki wiosny, które możemy zobaczyć już w przyrodzie, wprowadziły nas w przedwiosenny, radosny nastrój. Z radością wysłuchaliśmy wierszyka pt. „Wierzbowe kotki", a urocze bazie stały się doskonałą inspiracją do wykonania pracy plastycznej pt. "Wiosenne bazie kotki". Na doklejonych na kartce wierzbowych gałązkach z wielkim zaangażowaniem przyklejaliśmy "kotki" utoczone z waty. Toczenie kulek z waty to znakomita zabawa sensoryczna doskonaląca zmysł dotyku i ćwicząca sprawność małych rączek.
Czytaj więcej
Dzień Dinozaura

26 luty 2021

Dzień Dinozaura

Dinozaury od zawsze fascynują dzieci, kryją w sobie wiele tajemnic, zaskakując swoim wyglądem i gabarytami.
W ramach Dnia Dinozaura przenieśliśmy się do tajemniczego świata dinozaurów. Krótka pogadanka na temat tych niezwykłych zwierząt z wykorzystaniem ilustracji trójwymiarowych wprowadziła nas w świat ery dinozaurów. Mnóstwo radości i ciekawych wrażeń z rozbudzaniem zmysłów sensorycznych dostarczyła nam kreatywna zabawa kruszenia lodu i wyciągania dinozaurów ukrytych w lodzie. Rozkuwanie i odkrywanie skarbów w lodzie to doskonała zabawa ćwicząca motorykę małą, zdolność koncentracji uwagi i zmysł dotyku. Zabawy dźwiękonaśladowcze z naśladowaniem odgłosów dinozaurów oraz zabawa relaksacyjna pt. "Dinozaury odpoczywają" pozwoliły nam się zrelaksować i odprężyć.
Czytaj więcej
Światowy dzień kota

18 luty 2021

Światowy dzień kota

Z okazji nietypowego święta- "Święta Kota" z radością wykonaliśmy pracę plastyczną pt "Koty, kotki, koteczki". Szablon kota wyklejaliśmy kolorowymi kawałkami bibuły, tworząc urocze kotki, które barwnie ozdobiły tablicę naszych prac.
Czytaj więcej
Walentynkowe serca

15 luty 2021

Walentynkowe serca

Głównym motywem i symbolem Walentynek jest walentynkowe serce.
Walentynkowe inspiracje są doskonałą okazją do ćwiczenia sprawności manualnej małych rączek. Zatem w ramach zajęć plastycznych z radością wykonaliśmy piękne, urocze serduszka oklejone kuleczkami czerwonej bibuły. Wyraziliśmy tym samym swoje piękne uczucia miłości, przyjaźni, sympatii i szacunku do bliskich nam osób.
Czytaj więcej