Instalacja fotowoltaiczna
14 luty 2022

Szanowni Państwo,
                Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że w miesiącu październiku 2021 roku zakończyliśmy prace związane z uruchomieniem instalacji fotowoltaicznej na dachu naszego przedszkola i żłobka o mocy 47,38 kWp i tym samym nasze placówki dołączyły do na razie nielicznych placówek oświatowych w Polsce, które stawiają na ekologiczne rozwiązania.
                Dzięki tej instalacji przedszkole zdecydowanie zmniejszy swój ślad węglowy i stanie się prawie w pełni samowystarczalne energetycznie, co będzie dużym ułatwieniem w funkcjonowaniu placówek przy bardzo niestabilnych cenach energii elektrycznej.
                Tym samym instalacja fotowoltaiczna na dachu przedszkola i żłobka stała się kolejną po inteligentnym systemie ogrzewania placówek i zarządzania ciepłą wodą, energooszczędnym oświetleniu ledowym oraz systemowi wentylacji mechanicznej z powietrzną pompą ciepła
i rekuperacją inwestycją, która przede wszystkim zmniejsza ślad węglowy wytwarzany przez nasze placówki co jest niezmiernie ważne w ramach troski o klimat i naszą planetę.
                Dzieci z przedszkola i żłobka w ramach planowanych do realizacji zajęć o tematyce ekologicznej dowiedzą się nie tylko jak powinny wyglądać rozwiązania dobre dla naszej planety ale na własnym przykładzie zobaczą jaki wpływ mają te rozwiązania na życie codziennie w naszych placówkach.
                Instalacja fotowoltaiczna powstała dzięki firmie Columbus Energy, która w ramach swojej oferty umożliwia dzierżawę takiej instalacji zamiast zakupu
Instalacja fotowoltaiczna

Instalacja fotowoltaiczna