Aktualności

Życzenia

22 grudzień 2021

Życzenia

Czytaj więcej
Eksperymenty naukowe

13 grudzień 2021

Eksperymenty naukowe

W piątek 10 grudnia 2021r. trzy najstarsze grupy uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych "Eksperymenty naukowe", które przeprowadziła dr n. med.  Zakładu Biochemii Klinicznej pani Urszula Raźny. Pani dr jest jednocześnie rodzicem dziecka z grupy „Żabki”. Warsztaty rozpoczęły się obserwacją doświadczeń z użyciem różnych odczynników m.in. rozcieńczonego kwasu solnego wykonywanych przez panią  prowadzącą. Dzieciom najbardziej spodobał się eksperyment „Chemiczny kameleon”, gdzie roztwór nadmanganianu potasu w środowisku zasadowym zmieniał kolor. W drugiej części warsztatów dzieci zostały podzielone na grupy i zamieniły się w małych badaczy. Pod bacznym okiem pani dr eksperymentowały, mieszając ze sobą różne ciecze, barwniki i produkty spożywcze. Mogły zaobserwować m. in.  zmieniające się kolory soku z kapusty w różnym środowisku np. mieszając go z sokiem z cytryny. Z ogromnym zainteresowaniem samodzielnie wykonały eksperyment „Wulkan” dosypując do makiety wulkanu sodę, wlewając  płyn do naczyń
Czytaj więcej
Wizyta Św. Mikołaja

9 grudzień 2021

Wizyta Św. Mikołaja

W bieżącym roku „Mikołajki” w „Glukusiach” były nadzwyczaj atrakcyjne. Dzień rozpoczął się występem Teatru „Maska” z Krakowa. Przedstawienie „Świąteczna afera – ktoś porwał renifera” wprowadziło dzieci w szczególny nastrój oczekiwania na św. Mikołaja. Dzieci żywo uczestniczyły w spektaklu, spontanicznie reagowały na humor i przygody bohaterów. Wspólnie z aktorami, pięknym wierszem zaprosiły Mikołaja, który przybył trochę zmęczony, lecz z workiem pełnym prezentów. Każde dziecko otrzymało od św. Mikołaja pokaźnych  rozmiarów prezent, ufundowany przez Radę Rodziców. W tym dniu całe przedszkole zamieniło się na chwilę w magiczne i świąteczne miejsce. Uśmiechom i radości dzieci nie było końca.
Czytaj więcej
Andrzejki

7 grudzień 2021

Andrzejki

We wtorek 30 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Wydarzeniu temu towarzyszyły konkursy, zabawy i tańce. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Wszystkie przedszkolaki z uśmiechem na twarzy brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. To był dzień pełen wrażeń.
Czytaj więcej
Konkurs piosenki

4 grudzień 2021

Konkurs piosenki

Dzieci z grupy „Żabki” wzięły udział w III Konkursie Piosenki Przedszkolnej „Moja Rodzina” zdobywając I miejsce. Organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 w Krakowie oraz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Dzieci zaśpiewały autorską piosenkę napisaną przez nauczycieli „Piosenka przedszkolaka o rodzinie” do znanej muzyki Arkadija Ostrowskiego „Zawsze niech będzie słońce”. Dla  naszych małych artystów był to pierwszy w życiu występ na scenie poza przedszkolem, który zakończył się sukcesem. Dzieci odważnie weszły na scenę, pokonały tremę i zaśpiewały rewelacyjnie.
Czytaj więcej
Grudzień w Glukusiach

3 grudzień 2021

Grudzień w Glukusiach

Czytaj więcej