Aktualności

Święto Niepodległości

23 listopad 2021

Święto Niepodległości

10 listopada w Publicznym Przedszkolu „Glukusie” obchodziliśmy 103 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.Z tej okazji odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu wszystkich grup przedszkolnych. Ten dzień przeżyliśmy dumnie oraz z uśmiechem na twarzy.
Czytaj więcej
Pasowanie na Przedszkolaka

19 listopad 2021

Pasowanie na Przedszkolaka

8 listopada odbyło się Pasowanie na Przedszkolaka dzieci z najmłodszej grupy "Kotki" oraz wszystkich nowo przyjętych dzieci. Mimo dużej tremy przedszkolaki zaprezentowały swój krótki program artystyczny. Dzieci z grupy "Pszczółki" jako starsi koledzy przywitali najmłodszych w grupie przedszkolaków. 
Czytaj więcej
Dni wolne

10 listopad 2021

Dni wolne

Czytaj więcej
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

9 listopad 2021

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci w tym wyjątkowym dniu przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Dzień ten jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają pamięć i dziecięcą fantazję. Tego dnia każda grupa zorganizowała zabawy taneczne, przedszkolaki wysłuchały fragmentów bajek, rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek. Segregowały rekwizyty z bajek, układały bajkowe puzzle, a nawet przez chwilę stały się Kopciuszkiem, który oddzielał ziarna od grochu. Na koniec zabawy, w każdej grupie odbyła się parada bajkowych postaci. To był dzień pełen wrażeń.
Czytaj więcej
Wycieczka do Żywego Muzeum Obwarzanka

8 listopad 2021

Wycieczka do Żywego Muzeum Obwarzanka

W środę 3 listopada dzieci z grupy Żuczków wybrały się na wycieczkę do Żywego Muzeum Obwarzanka. Miały okazję dowiedzieć się w jaki sposób wytwarza się obwarzanki, a także wziąć udział w warsztatach i samodzielnie przygotować z kęsa ciasta charakterystyczny kształt. Upieczone z nich obwarzanki były pamiątką, którą dzieci zabrały ze sobą do domu. 
Czytaj więcej
Wycieczka do Zajezdni tramwajowej

5 listopad 2021

Wycieczka do Zajezdni tramwajowej

Z okazji "Tygodnia Bezpieczeństwa" organizowanego przez firmę "Budimex" 29 października grupa "Żabki" wybrała się na wycieczkę do Zajezdni tramwajowej. Dzieci zapoznały się ze strojem jaki powinien mieć każdy pracownik pracujący na budowie. Dodatkową atrakcją był przejazd tramwajem po zajezdni. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki dostały nagrody w postaci słodkich upominków oraz strojów małego budowlańca.
Czytaj więcej