Aktualności

Spotkanie Wigilijne

20 grudzień 2019

Spotkanie Wigilijne

Święta Bożego Narodzenia to czas piękny, wyjątkowy i magiczny dlatego też w naszym żłobku odbyło się Wigilijne spotkanie opłatkowe. Dzieci miały okazję zapoznać się z tradycjami i zwyczajami świątecznymi. Przy dźwiękach kolęd dzieci zasiadły do świątecznego stołu, łamiąc się opłatkiem i wspólnie z opiekunkami uczyły się składać życzenia. Następnie nadszedł czas wspólnego posiłku, na który składały się tradycyjne wigilijne potrawy. Spotkanie Wigilijne przebiegło w nastrojowej, miłej i świątecznej atmosferze i pozwoliło poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
Czytaj więcej
Zimowe zabawy relaksacyjne

19 grudzień 2019

Zimowe zabawy relaksacyjne

Zabawy relaksacyjne to doskonała okazja do zrelaksowania się, odprężenia i wyciszenia emocji. Tym razem przedświąteczna, magiczna atmosfera nastroiła nas do zabaw relaksacyjnych pt. "Ciężki worek Mikołaja" czy "Taniec śnieżynek" w którym to ćwiczeniu dzieci mogły wcielić się w małe śnieżynki wirujące w powietrzu w rytm muzyki Vivaldiego "Cztery pory roku- Zima". Liczne masażyki relaksacyjne np. "Świeci gwiazdka" czy zabawny masażyk "Kiedy gwiazdki przyjdzie czas, to Mikołaj woła nas" sprzyjają relaksacji, wyciszeniu i wewnętrznej radości dzieci w radosnym oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia.
Czytaj więcej
Legenda o św. Kindze

18 grudzień 2019

Legenda o św. Kindze

W dniu 17 grudnia 2019 r. po raz kolejny odwiedził nas Teatr Lalek "Bajka" ze Starego Sącza z barwnym i uroczym przedstawieniem teatralnym pt."Legenda o świętej Kindze". Spektakl
Czytaj więcej
Świąteczne dekoracje

17 grudzień 2019

Świąteczne dekoracje

Moment oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia to okres wypełniony radosnymi przygotowaniami. Dzięki ilustracjom dzieci dowiedziały się o świątecznych tradycjach. W oczekiwaniu na te niezwykłe chwile Tygryski wykonały świąteczną dekorację w postaci bombek dekorowanych kolorowymi kuleczkami bibuły. Szablon bombki oklejały bibułą dzięki czemu nasza wystawa prac zyskała wyjątkowy, świąteczny klimat.
Czytaj więcej
Ubieranie choinki

13 grudzień 2019

Ubieranie choinki

Piękny czas Bożego Narodzenia wiąże się z tradycją ubierania świątecznego drzewka. W naszym żłobku również nie mogło zabraknąć tego zwyczaju. Dzieci z wielką radością i zapałem ubierały choinkę, zawieszały barwne bombki, gwiazdki, łańcuchy, pierniczki oraz kolorowe światełka. Nasza choinka wygląda prześlicznie, swym blaskiem roziskrzonych światełek wprowadza nas w magiczny, świąteczny nastrój.
Czytaj więcej
Próbna ewakuacja

11 grudzień 2019

Próbna ewakuacja

W dniu dzisiejszym tj. 11.12. w naszym przedszkolu i żłobku odbyła się próbna ewakuacja.
Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia, zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji, zapoznanie personelu i dzieci z praktycznym prowadzeniem ewakuacji osób przebywających w budynku.
Czytaj więcej