Aktualności

Przedstawienie

19 listopad 2019

Przedstawienie "Jaś i Małgosia"

W dniu 15 listopada 2019 r. mieliśmy okazję uczestniczyć w barwnym i uroczym przedstawieniu teatralnym pt."Jaś i Małgosia" w wykonaniu Teatru Lalek "Bajka" ze Starego Sącza. Dzieci z zaciekawieniem obejrzały spektakl podczas którego spotkały Jasia, Małgosię, Drwala, Drwalową, Kózkę, Liska, Myszkę oraz Dziadka w roli narratora. Bajka w sposób humorystyczny zachęcała dzieci do uprawiania sportów i prostych ćwiczeń ruchowych aby w przyszłości być zdrowym i nie mieć np. bólu pleców. Dzieci dowiedziały się także, że wzajemne czynienie dobra zwycięża nad złem. Barwna scenografia oraz wdzięczna muzyka dopełniły całości przedstawienia w wykonaniu pięknych i uroczych kukiełek.
Czytaj więcej
Obchody 11 listopada

12 listopad 2019

Obchody 11 listopada

Data 11 listopada jest jedną z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Budząc zainteresowania wydarzeniami historii Polski oraz rozwijając poczucie przynależności narodowej z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości dzieci z naszego żłobka z ciekawością wzięły udział w zajęciach o tematyce patriotycznej. Zapoznały się z symbolami narodowymi, słuchały wiersza pt "Katechizm polskiego dziecka" W.Bełzy oraz utworu
Czytaj więcej
Bibułkowe dynie

22 październik 2019

Bibułkowe dynie

Jesienne inspiracje plastyczne zachęciły nas do wykonania "bibułkowych dyń", a maluszki z wielkim zaangażowaniem wyklejały kawałkami bibuły szablony dyni, ćwicząc swą sprawność manualną i rozwijając wyobraźnię. Powstały jesienne dynie, które ozdobiły wystawę naszych prac w pięknych, jesiennych kolorach.
Czytaj więcej
Promocja żłobek

11 październik 2019

Promocja żłobek

Czytaj więcej
Pani Jesień

7 październik 2019

Pani Jesień

Złota, polska jesień zainspirowała nas do wykonania barwnej pracy plastycznej z wykorzystaniem pięknych, kolorowych liści - wdzięcznych jesiennych darów. Szablon tancerki przemieniliśmy w cudowną "Panią Jesień". Wykorzystując kolorowe liście stworzyliśmy piękną jesienną kreację dla "roztańczonej" Pani Jesieni, która dostarczyła dzieciom mnóstwo wrażeń i radości.
Czytaj więcej
Przedstawienie

4 październik 2019

Przedstawienie "Cenne rady"

Dnia 1 października 2019r. po raz kolejny zagościł u nas Teatr Lalek "Bajka" ze Starego Sącza z uroczym i barwnym przedstawieniem kukiełkowym pt. "Cenne rady". Dzieci dowiedziały się jak unikać zagrożeń na ulicy czyli przestrzegać zasad ruchu drogowego. Przedstawienie dostarczyło nam wiele cennych rad: aby nie ufać nieznajomym, nie nawiązywać z nimi znajomości oraz słuchać rodziców. Barwna scenografia i wdzięczna muzyka dopełniły całości przedstawienia w wykonaniu uroczych kukiełek, a dzieci z ciekawością i radością śledziły pouczający i ciekawy spektakl.
Czytaj więcej