Aktualności

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w Przedszkolu

11 luty 2020

Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w Przedszkolu "Glukusie"

Czytaj więcej
Metoda Kolorowych Dźwięków w

5 luty 2020

Metoda Kolorowych Dźwięków w "Glukusiach"

Nasze przedszkole wzbogaciło się o bardzo atrakcyjny dla dzieci instrument muzyczny „KolorPiano”, dzięki któremu nauczyciele mogą stosować innowacyjną, przełomową  i sprawdzoną metodę nauki gry utworów muzycznych „Metodę Kolorowych Dźwięków”. Ten standardowy, 88-o klawiszowy instrument został opatrzony systemem znaków figur geometrycznych w 7 kolorach. Poprzez rozpoznawanie kolorów i kształtów figur najmłodsze dzieci rozpoczynają swoją przygodę z nauka muzyki. Metoda ta niezwykle angażuje  i motywuje dzieci do nauki gry na instrumencie, gdyż dodatkowo wzmacniana jest przez realnie szybkie efekty. Już po pierwszych zajęciach każde dziecko  potrafi zagrać samodzielnie pierwszy utwór na tym pianinie. Różnica polega na tym, ze dzieci nie używają rąk, natomiast grają nogami, co przynosi im wiele radości i satysfakcji. Metoda ta rozwija więc w sposób szczególny koordynację wzrokowo-ruchową, umiejętność rozróżniania   i dopasowywania figur i kolorów, umiejętność skupienia uwagi, współpracę w grupie, kreatywność i logiczne myślenie, zainteresowanie nutami oraz podstawowymi zasadami muzyki, uwrażliwienie na muzykę. Idąc dalej metoda tą można uczyć również kodowania i matematyki. Niesłychanie ważne jest to, że dzieci zdobywają te wszystkie umiejętności   w ruchu, podczas gier zespołowych oraz  zabaw wykorzystujących muzykę i ruch. Aby w sposób efektywny wykorzystać wszystkie możliwości instrumentu i tajniki metody, cały zespół nauczycieli uczestniczył w szkoleniu metodycznym przygotowującym ich  do pracy pod tym katem. Nauczyciele od początku stycznia z powodzeniem zaczęli wdrażać tę metodę. Pierwsze efekty już widać : dzieci niesamowicie zainteresowane i zmotywowane podczas zabaw z wykorzystaniem instrumentu, potrafią już zagrać pierwsze, proste utwory i nie mogą doczekać się kolejnych zajęć z wykorzystaniem kolorowych dźwięków.           
Czytaj więcej
Wydarzenia w lutym

3 luty 2020

Wydarzenia w lutym

Czytaj więcej

31 styczeń 2020

"Dzielny Tomek kompan Reksia"

24 stycznia 2020r. dzieci ze wszystkich grup miały możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego ”Dzielny Tomek kompan Reksia” w wykonaniu Teatru „Pinokio” z Nowego Sącza. Dzieci     z zainteresowaniem śledziły perypetie biednego pastuszka Tomka, który pomimo swojej pracowitości i rzetelności został oszukany przez skąpego i niesprawiedliwego kramarza. W tej trudnej sytuacji pomógł mu ptaszek ofiarując Tomciowi kufer pełen skarbów. Tomek postanowił podzielić się swoim bogactwem z biednymi, w czym pomógł mu jego wierny przyjaciel - Reksio. Spektakl ukazuje wiele wartości dydaktyczno-wychowawczych  m.in. dobro, uczciwość, sprawiedliwość, umiejętność dzielenia się z biednymi. Jeszcze raz dzieci przekonały się, że dobro zwycięża nad złem i że warto kierować się w życiu tymi wartościami.
Czytaj więcej
Wycieczka do Fabryki Cukierków

29 styczeń 2020

Wycieczka do Fabryki Cukierków

W dniach 14. 01. oraz 17.01. grupy „Pszczółki”, „Żabki” oraz „Żuczki” udały się na wycieczkę do Fabryki Cukierków. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób wytwarzana jest masa potrzebna do wyrobu słodyczy. Zobaczyły, że nie tylko składniki są potrzebne, ale również siła w dłoniach,  ponieważ masa jest bardzo ciężka i gorąca. Na zakończenie pokazu każdy przedszkolak mógł skorzystać z degustacji wyrobionych cukierków. Dzieci wróciły do przedszkola szczęśliwe i zadowolone po przebytej wycieczce. Wszyscy zostali obdarowani prezentem w postaci niewielkich słodkości do domu.
Czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka

28 styczeń 2020

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu trwał dwa dni- 21 i 22 stycznia 2020r. Pierwszego dnia gościły swoich „Dziadków” dzieci z grupy „Sówki” i „Biedronki”, natomiast drugiego dnia rolę gospodarzy pełniły dzieci z grupy „Żabki”, Pszczółki”  i „Żuczki”.  Specjalnie na tę okazję dzieci z grupy „Biedronki” zaprezentowały zarówno w pierwszym jak i drugim dniu „Jasełka”, natomiast pozostałe dzieci uczciły to szczególne święto wierszykami i piosenkami oraz wspólnym zagraniem „Sto lat” na instrumencie podłogowym „KolorPiano”. Dzieci zagrały ten utwór nogami, co wzbudziło ogromne zainteresowanie i podziw widowni.  Nie zabrakło też ciepłych życzeń,  prezentów oraz zwyczajowej „gościny”. Rodzice dzieci przygotowali poczęstunek w postaci samodzielnie pieczonych ciast i napojów. Wzruszeni „Dziadkowie” tak ciepłym i serdecznym przyjęciem nagrodzili dzieci gromkimi oklaskami za wspaniałe występy, doceniając tym samym olbrzymi wkład dzieci oraz nauczycieli w przygotowanie uroczystości.
Czytaj więcej