Aktualności

Uroczystość Pasowania i  Dzień Nauczyciela w „Glukusiach”

19 październik 2020

Uroczystość Pasowania i Dzień Nauczyciela w „Glukusiach”

W dniu 14 października 2020r. odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka oraz związana z obchodami Dnia Nauczyciela. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, wydarzenie to zostało zorganizowane osobno w każdej grupie i bez udziału publiczności. Szkoda, że Rodzice mogą podziwiać swoje pociechy, które po raz pierwszy w życiu składały tak ważną obietnicę, gwarantującą przyjęcie do grona Prawdziwych Przedszkolaków tylko na zdjęciach i filmikach. Zapewniamy jednak, że w żaden sposób nie umniejszyło to rangi podniosłego charakteru uroczystości. Wszystkie dzieci pięknie potrafiły zaśpiewać przygotowane na tę okazję piosenki, pląsy oraz zaprezentować wiersze. Podczas momentu wypowiadania słów Przysięgi i Pasowania specjalnym ołówkiem przez Panią Dyrektor, rozumiały powagę chwili i jej wyjątkowy charakter. Na pamiątkę tego szczególnego wydarzenia, dzieci otrzymały dyplomy i medale ufundowane przez Właściciela Przedszkola.
Czytaj więcej
Spotkanie z policjantem

16 październik 2020

Spotkanie z policjantem

W piątek (09.10.20r.) nasze Przedszkolaki miały okazję przybliżyć sobie pracę policji. Ze względów epidemiologicznych nie mogliśmy zaprosić osobiście policjanta, dlatego spotkanie odbyło się w formie on-line. Przedstawione zostały następujące zagadnienia: bezpieczeństwo na drodze, ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, dziecko samo w domu, zakaz oddalania się z domu, przedszkola, podwórka z osobą nieznajomą, informowanie dorosłych opiekunów o sytuacjach niepokojących dziecko i sytuacjach zagrożenia, wzywanie pomocy, numery alarmowe.
Czytaj więcej
Październik w Glukusiach

9 październik 2020

Październik w Glukusiach

Czytaj więcej
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

21 wrzesień 2020

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W piątek 18 września świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Na Dzieci czekało wiele atrakcji takich jak tańce z chustkami, balonami, zabawy z chustą animacyjną czy fotobudka. Przygotowaliśmy także prace plastyczne. Na zakończenie dnia Dzieci zabrały ze sobą do domu dyplomy, medale i balony oraz ufundowane przez Radę Rodziców kostki do gry i ciastolinę. Był to dzień pełen wrażeń, który nasze Przedszkolaki zapamiętają na długo. 
Czytaj więcej
Nasze plany na miesiąc wrzesień

11 wrzesień 2020

Nasze plany na miesiąc wrzesień

Czytaj więcej
Tydzień eksperymentów

31 sierpień 2020

Tydzień eksperymentów

W ostatnim tygodniu wakacji przedszkolaki ze wszystkich grup wykonały wiele doświadczeń i eksperymentów, które wzbudziły ich ciekawość zjawiskami zachodzącymi w otaczającym świecie. Dzieci wraz z nauczycielkami przeprowadziły prostą reakcję chemiczną, łącząc ocet z sodą, dzięki której został napompowany balon. Zobaczyły również, jak balon może przyciągać lekkie przedmioty i w jaki sposób wbić w niego wykałaczkę, aby nie pękł. Przedszkolaki próbowały zobaczyć powietrze, dmuchając w różne przedmioty, tworzyły silny i delikatny wiatr, puszczały w powietrze samoloty wykonane z papieru. Sprawdziły jak powstaje deszcz, stworzyły deszczową chmurę, cierpliwie obserwowały, w jaki sposób przemieszcza się kolorowa woda. Dużo radości sprawiło dzieciom malowanie bańkami mydlanymi oraz próby tworzenia małej bańki w dużej bańce. Eksperymentowanie było dla dzieci wspaniałą zabawą, dostarczając im wiele wrażeń i emocji oraz wzbogacając ich wyobraźnię i zakres wiedzy.
Czytaj więcej