Aktualności

Przedstawienie

19 listopad 2019

Przedstawienie "Jaś i Małgosia"

15 listopada 2019r. po raz kolejny odwiedził przedszkole Teatr Lalkowy „Bajka” tym razem z przedstawieniem „Jaś i Małgosia”. Dzieci z zaciekawieniem śledziły losy zagubionych bohaterów w lesie, które wyruszyły w świat aby pomóc rodzicom przezwyciężyć ogromną biedę panującą w ich domu. Po drodze miały różne przygody i spotykały różnych ludzi i zwierzęta. Pomimo, że dzieci same były wyczerpane i głodne dzieliły się z innymi ostatnimi okruchami chleba, dlatego też tyle wdzięczności otrzymały od innych na zakończenie bajki. Bajka nauczyła dzieci, że warto czynić dobro, bo ono w przyszłości powraca do tego, kto je czyni. Celem bajki było również zachęcenie widzów do uprawiania sportu i ćwiczeń ruchowych, aby nie mieć wady postawy, tak jak to było w przypadku złej Czarownicy. W spektaklu wzięło udział  11 dużych i kolorowych lalek, które okazale prezentowały się na tle pięknych dekoracji.
Czytaj więcej
101 Rocznica Odzyskania  Niepodległości

15 listopad 2019

101 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Dzień 12 listopada 2019r. był w naszym przedszkolu  dniem patriotycznym. Dzieci wraz z nauczycielami, rodzicami i dziadkami uczciły pieśnią patriotyczną pamięć dzielnych Polaków walczących o wolność i niepodległość naszego kraju ponad sto lat temu.
Czytaj więcej
Czas zadumy i pamięci

14 listopad 2019

Czas zadumy i pamięci

Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Wprowadzając dzieci w świat wartości moralnych oraz uczuć patriotycznych, nie może zabraknąć zajęć, przybliżających dzieciom naszych bohaterów narodowych, którzy zginęli w obronie Naszej Małej Ojczyzny. W tym celu grupy „Sówki” i „Biedronki” wybrały się na Cmentarz Grębałów. Dzieci mogły w ciszy, zadumie, posłuchać opowieści wychowawcy na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić świeczki na Pomniku przy Kwaterze Kombatantów. W czasie wycieczki, dzieci poznawały tradycje, zwyczaje związane ze świętem zmarłych w naszej kulturze i religii. Zrozumiały jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.
Czytaj więcej
Wycieczka do Klockolandu

8 listopad 2019

Wycieczka do Klockolandu

30 października 2019 r. mali miłośnicy klocków LEGO wyruszyli na niezwykłą wycieczkę do Centrum Nauki i Zabawy Klockoland w Krakowie.
Czytaj więcej
Wydarzenia w listopadzie

5 listopad 2019

Wydarzenia w listopadzie

Czytaj więcej
Spotkanie z ciekawymi ludźmi

30 październik 2019

Spotkanie z ciekawymi ludźmi

W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi dnia 28 października 2019 r. w naszym przedszkolu  odbyło się niecodzienne wydarzenie, w którym uczestniczyły dwie najstarsze grupy a więc „Sówki” i „Biedronki”. Tego dnia odwiedziły nas osoby niepełnosprawne: niewidoma Natalia oraz niesłyszący  Kuba, którzy przybyli na spotkanie z opiekunką Stowarzyszenia „Dobrze” Pauliną. Spotkanie to miało na celu przełamywanie barier w stosunku do osób niepełnosprawnych, pozbycie się lęku czy wstydu dzieci  wobec takich osób. Natalia i Kuba to wykształceni młodzi ludzie, którzy swoją aktywnością na polu akademickim i zawodowym pokazują, że niepełnosprawność nie musi być czynnikiem wykluczenia. Natalia jest skrzypaczką, ukończyła Akademię Wychowania Muzycznego i obecnie kończy drugi kierunek-prawo. Kuba jest na ostatnim roku studiów magisterskich na kierunku-historia.
Czytaj więcej