Aktualności

Spotkanie z Ratownikiem GOPR

20 styczeń 2020

Spotkanie z Ratownikiem GOPR

Dnia 16. 01.2020r.  w Przedszkolu dla grupy Sówek, Biedronek i Żabek zostało zorganizowane spotkanie związane z Górskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym. Na początku spotkania, Ratownik opowiedział na czym polega zawód i co trzeba zrobić by uzyskać zezwolenie na pracę w nim.  Dzieci dowiedziały się jak wyglądało Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratownicze dawniej a jak teraz. Przedszkolaki były bardzo zaciekawione sprzętem górskim i ratowniczym w postaci noszy i nart. Najstarsze z nich mogły sprawdzić swoich sił w ich podnoszeniu. W czasie puszczonego filmu w trakcie spotkania, dzieci dowiedziały się jak należy przygotować się na wyprawę w górach. Na zakończenie każde dziecko otrzymało „karty ratujące życie” do wpisania najważniejszych informacji o sobie, aby w razie potrzeby można było powiadomić rodzinę.  
Czytaj więcej
Wycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej

16 styczeń 2020

Wycieczka do Muzeum Inżynierii Miejskiej

Dnia 14 stycznia 2020 roku grupy "Sówki" i "Biedronki" odwiedziły Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Dzieci zwiedzały artefakty dawnej pisowni. Poznały jak w czasach
Czytaj więcej
Zaproszenie

9 styczeń 2020

Zaproszenie

Czytaj więcej
Witamy w Nowym Roku - a oto co zaplanowaliśmy na miesiąc styczeń.

2 styczeń 2020

Witamy w Nowym Roku - a oto co zaplanowaliśmy na miesiąc styczeń.

Czytaj więcej
Wszystkiego najlepszego w Nowym 2020 Roku

31 grudzień 2019

Wszystkiego najlepszego w Nowym 2020 Roku

Czytaj więcej
Jasełka

20 grudzień 2019

Jasełka

Piątek 20 grudnia 2019r. był dniem wyjątkowo świątecznym. Przedszkole zapachniało choinką, piernikami, rozpromieniło się tysiącem kolorowych światełek oraz błyszczących bombek i ozdób. Dzieci z grupy „Biedronki” przedstawiły „Jasełka”, które dodatkowo  wprowadziły wszystkich uczestników wigilijnego spotkania w  świąteczny nastrój. Znana i tradycyjna historia Narodzenia Bożego Dzieciątka została przypomniana i przybliżona publiczności w sposób niezwykle  nowoczesny. Publiczność nagrodziła aktorów i wychowawców gromkimi brawami doceniając ogromny wkład pracy w przygotowanie tak wspaniałego spektaklu. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni  rodzice wspólnie z nauczycielami i dziećmi odśpiewali kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Nie zabrakło też szczerych życzeń wszelkiej pomyślności na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Po głównej uroczystości odbyła się tradycyjna „Grupowa Wigilia”, a więc dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń, wspólne spożywanie wigilijnych potraw oraz śpiewanie kolęd. Był to niezapomniany, wspólnie spędzony czas przepełniony radością, życzliwością  i magią zbliżających się świąt.
Czytaj więcej