Aktualności

Monitor interaktywny

29 październik 2020

Monitor interaktywny

Jednym z priorytetów ministerialnych w bieżącym roku szkolnym jest rozwijanie kompetencji informatycznych dzieci w przedszkolu. Wychodząc naprzeciw polityce państwa w tym zakresie,  Właściciel Przedszkola zakupił mobilny, 65-calowy monitor interaktywny, który nie tylko wzbudza zainteresowanie dzieci, lecz również wspomaga i ułatwia pracę nauczycieli, gdyż w razie potrzeby mogą oni samodzielnie, w łatwy sposób opracować własne materiały do zajęć obejmujące omawiane zagadnienia. Urządzenie to przyczynia się do szybszego i bardziej przyjemnego przyswajania wiedzy przez dzieci w porównaniu do metod tradycyjnych. Zajęcia z wykorzystaniem monitora są dużo ciekawsze, niezwykle angażujące dzieci, utrzymujące ich koncentrację uwagi przez dłuższy czas. Dodatkowo, wspólne rozwiązywanie problemów, śledzenie przebiegu tego procesu, wyczekiwanie na efekt końcowy,  bardzo pozytywnie wpływa na doskonalenie współpracy pomiędzy dziećmi.
Czytaj więcej
Spotkanie z listonoszem

27 październik 2020

Spotkanie z listonoszem

W piątek 16.10.2020r. dzieci z Przedszkola  "Glukusie" obchodziły w swoich grupach Dzień Poczty, Dzień Listonosza.
Ze względów epidemiologicznych, nie mogliśmy iść na pocztę, ani zaprosić listonosza do przedszkola, ale uczciliśmy 
Czytaj więcej
Uroczystość Pasowania i  Dzień Nauczyciela w „Glukusiach”

19 październik 2020

Uroczystość Pasowania i Dzień Nauczyciela w „Glukusiach”

W dniu 14 października 2020r. odbyła się uroczystość Pasowania na Przedszkolaka oraz związana z obchodami Dnia Nauczyciela. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, wydarzenie to zostało zorganizowane osobno w każdej grupie i bez udziału publiczności. Szkoda, że Rodzice mogą podziwiać swoje pociechy, które po raz pierwszy w życiu składały tak ważną obietnicę, gwarantującą przyjęcie do grona Prawdziwych Przedszkolaków tylko na zdjęciach i filmikach. Zapewniamy jednak, że w żaden sposób nie umniejszyło to rangi podniosłego charakteru uroczystości. Wszystkie dzieci pięknie potrafiły zaśpiewać przygotowane na tę okazję piosenki, pląsy oraz zaprezentować wiersze. Podczas momentu wypowiadania słów Przysięgi i Pasowania specjalnym ołówkiem przez Panią Dyrektor, rozumiały powagę chwili i jej wyjątkowy charakter. Na pamiątkę tego szczególnego wydarzenia, dzieci otrzymały dyplomy i medale ufundowane przez Właściciela Przedszkola.
Czytaj więcej
Spotkanie z policjantem

16 październik 2020

Spotkanie z policjantem

W piątek (09.10.20r.) nasze Przedszkolaki miały okazję przybliżyć sobie pracę policji. Ze względów epidemiologicznych nie mogliśmy zaprosić osobiście policjanta, dlatego spotkanie odbyło się w formie on-line. Przedstawione zostały następujące zagadnienia: bezpieczeństwo na drodze, ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, dziecko samo w domu, zakaz oddalania się z domu, przedszkola, podwórka z osobą nieznajomą, informowanie dorosłych opiekunów o sytuacjach niepokojących dziecko i sytuacjach zagrożenia, wzywanie pomocy, numery alarmowe.
Czytaj więcej
Październik w Glukusiach

9 październik 2020

Październik w Glukusiach

Czytaj więcej
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

21 wrzesień 2020

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W piątek 18 września świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Przedszkolaka. Na Dzieci czekało wiele atrakcji takich jak tańce z chustkami, balonami, zabawy z chustą animacyjną czy fotobudka. Przygotowaliśmy także prace plastyczne. Na zakończenie dnia Dzieci zabrały ze sobą do domu dyplomy, medale i balony oraz ufundowane przez Radę Rodziców kostki do gry i ciastolinę. Był to dzień pełen wrażeń, który nasze Przedszkolaki zapamiętają na długo. 
Czytaj więcej