Dzień przedszkolaka

Dnia 20 września obchodziliśmy  w naszym przedszkolu „Dzień Przedszkolaka”. Tego dnia dzieci mogły ubrać w swój ulubiony strój, w którym czują się najlepiej. Każda grupa przygotowała dla dzieci różne atrakcje, zabawy na ten czas.

Podczas uroczystego otwarcia  Światowego Dnia Przedszkolaka – w kole każde dziecko zaprezentowało swój strój przy muzyce.

Przedszkolaki przeciągały  linę, przenosiły jajka na łyżce. Następnie bawiły się na torze przeszkód. Po czym nastąpiła znana zabawa w podchody- szukanie skarbów  w/g strzałek po przedszkolu (w pudełku dzieci znalazły medale).

Przedszkolaki tańczyły do różnych piosenek z repertuaru dziecięcego, tj. “A ram sam sam”, tańce w kole z woreczkami, wężyk do piosenki ” Hej” i taniec do piosenek “Kaczuchy” oraz “Wujcio- wariatuńcio”- zespołu ” Fasolki”.

Dzieci miały również zorganizowany piknik na kocu oraz pokaz bajek  na monitorze interaktywnym, pt. ” Miś Uszatek”, ” Koziołek Matołek.

Starszaki bawiły się w zabawy ruchowe, muzyczne, m.in.. :” Magiczne pudełko”, ” Lodowe figurki”, ” Latający balon”.  Natomiast młodsze dzieci bawiły się w zabawy, tj.  “Moja Ulijanko” itp.

Na samym końcu odbyły się zabawy przy największych przebojach dla dzieci oraz rozdanie balonów udekorowanych przez dzieci jak i również medali.