Aktualności

Instalacja fotowoltaiczna

14 luty 2022

Instalacja fotowoltaiczna

Szanowni Państwo,
                Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że w miesiącu październiku 2021 roku zakończyliśmy prace związane z uruchomieniem instalacji fotowoltaicznej na dachu naszego przedszkola i żłobka o mocy 47,38 kWp i tym samym nasze placówki dołączyły do na razie nielicznych placówek oświatowych w Polsce, które stawiają na ekologiczne rozwiązania.
Czytaj więcej
1 %

11 luty 2022

1 %

Kwota 1% odpisu od podatku za rok podatkowy 2020, przekazana na rzecz naszego przedszkola przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole Małopolska wyniosła 1566zł. Za tę kwotę został zakupiony Interaktywny Program Boardmaker służący do tworzenia tablic komunikacyjnych, zawierających bazę symboli PCS. Dzięki tej technologii program będzie wspomagał dzieci zarówno polskojęzyczne jak i obcojęzyczne mające problemy z porozumiewaniem się. Program będzie wykorzystywany przez specjalistów  oraz przez wszystkich nauczycieli. Oprócz tego zakupiono zestaw książek „Dziennik Zabaw” Ewy Wojtan, które będą stanowiły wspaniałą inspirację do twórczych i kreatywnych  zabaw i zajęć dla dzieci. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy dokonali odpisu na rzecz naszych dzieci.
Czytaj więcej
Luty w Glukusiach

7 luty 2022

Luty w Glukusiach

Czytaj więcej
Dzień Babci i Dziadka

24 styczeń 2022

Dzień Babci i Dziadka

Czytaj więcej
Jasełka oraz kolędowanie

21 styczeń 2022

Jasełka oraz kolędowanie

Czytaj więcej
Przedstawienie

13 styczeń 2022

Przedstawienie

We wtorek 11.01.2022 Nasze Przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Maska z Krakowa. Zaprezentowali nam przedstawienie pt. „Marcel i przyjaciele kłopotów mają wiele”. To historia pluszowego misia ,który urządzał urodziny i zażyczył sobie bardzo drogich prezentów. Jego przyjaciele mieli poważny problem skąd wziąć tak ogromną kwotę i co sprzedać, aby zdobyć pieniądze na prezent. Jeden z przyjaciół dopuścił się kradzieży miodu z pasieki. Jednak po wspólnej rozmowie stwierdzili, że tak nie można. Poinformowali Marcela, że nie kupią mu wymarzonych prezentów. Ta informacja spowodowała wielką złość u misia. W rezultacie doszedł do wniosku, że nieważne są rzeczy materialne lecz najważniejsi są przyjaciele.
Czytaj więcej