Aktualności

Bajki i baśnie

28 lipiec 2021

Bajki i baśnie

W czwartym tygodniu wakacji przenieśliśmy się do Krainy Baśni i Bajek. Przypominaliśmy sobie historie, które znamy oraz poznawaliśmy nowe, takie jak "Kot w butach", "Calineczka", "Bocian i żaby", "Auta" czy "Kubuś Puchatek". Czytaliśmy baśnie i oglądaliśmy bajki. Przedstawialiśmy ich treść odgrywając mini scenki, organizowaliśmy zabawy ruchowe z nimi związane i rozwiązywaliśmy zagadki. Wykonywaliśmy także prace plastyczne dotyczące naszych ulubionych bajek. Był to czas pełen uśmiechu i radości.
Czytaj więcej
W podróży po kontynentach

21 lipiec 2021

W podróży po kontynentach

W trzecim tygodniu wakacji zorganizowaliśmy tydzień podróży dookoła świata. Przedszkolaki miały możliwość wysłuchania i oglądania prezentacji dotyczących takich kontynentów jak; Ameryka, Antarktyda, Azja oraz Afryka.
Czytaj więcej

16 lipiec 2021

"Tajemniczy ogród"

Dzieci z wszystkich grup wiekowych z naszego przedszkola , wzięły udział w całorocznym konkursie na założenie i pielęgnację działek kwiatowych „Tajemniczy Ogród ‘’.Zaangażowani byli rodzice, dziadkowie ,jak również nasi mali ogrodnicy, którzy w pierwszym etapie zakładania ogródka posadzili swoje cebulki na swoich działkach. Dzieci wraz z nauczycielami aktywnie pracowały pielęgnując swoje roślinki . W efekcie końcowym na wszystkich działkach zakwitły hiacynty, tulipany, żonkile i inne kwiaty, które zachwyciły nas swoimi kolorami. Wszystkie działki okazały się równie piękne. Za pielęgnację swoich ogródków każda grupa przedszkolaków została nagrodzona certyfikatem „ Mały Ogrodnik‘’.
Czytaj więcej
Kraina Muzyki

15 lipiec 2021

Kraina Muzyki

W drugim tygodniu wakacji dzieci przeniosły się do krainy muzyki. Przedszkolaki poznawały instrumenty oraz dowiedziały się jaki jest ich podział. Radość na twarzach dzieci pojawiła się przy wspólnych tańcach do wybranych muzycznych utworów z wykorzystaniem chust i innych przyborów. Codzienne zajęcia muzyczne kończyły się grą na instrumentach oraz na ColorPiano.
Czytaj więcej
Witajcie wakacje, wakacyjne podróże

9 lipiec 2021

Witajcie wakacje, wakacyjne podróże

Tuż po zakończeniu roku szkolnego, dzieci w naszym Przedszkolu powitały wakacje. Przedszkolaki, korzystając z mapy, globusa, monitora interaktywnego, poznały miejsca, które warto zobaczyć na własne oczy. Wszyscy przypomnieli sobie i utrwalili zasady bezpiecznego odpoczynku. Podczas zajęć plastycznych, dzieci miały możliwość stworzenia środków transportu, którymi chciałyby wybrać się w wakacyjną podróż. Namalowały również wymarzone miejsca, w których chciałyby spędzić wakacje, stworzyły pudełka na wakacyjne skarby oraz kolorowe rybki żyjące w oceanach. Nie zabrakło letnich zabaw ruchowych, rytmicznych, spędzania czasu na przedszkolnym placu  zabaw oraz spacerów. Cały tydzień upłynął wszystkim bardzo aktywnie i dostarczył dzieciom wiele radości.
Czytaj więcej
Wakacje w Glukusiach

7 lipiec 2021

Wakacje w Glukusiach

Czytaj więcej