Aktualności

Andrzejki

7 grudzień 2021

Andrzejki

We wtorek 30 listopada nasze Przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Wydarzeniu temu towarzyszyły konkursy, zabawy i tańce. W każdej grupie przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Nie zabrakło również tradycyjnego ustawiania „bucików”, „losowania rekwizytów” i innych wróżb związanych z tym świętem. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Wszystkie przedszkolaki z uśmiechem na twarzy brały udział w magicznym rytuale andrzejkowym. To był dzień pełen wrażeń.
Czytaj więcej
Konkurs piosenki

4 grudzień 2021

Konkurs piosenki

Dzieci z grupy „Żabki” wzięły udział w III Konkursie Piosenki Przedszkolnej „Moja Rodzina” zdobywając I miejsce. Organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” przy ul. Reymonta 18 w Krakowie oraz Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rodziny. Patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Dzieci zaśpiewały autorską piosenkę napisaną przez nauczycieli „Piosenka przedszkolaka o rodzinie” do znanej muzyki Arkadija Ostrowskiego „Zawsze niech będzie słońce”. Dla  naszych małych artystów był to pierwszy w życiu występ na scenie poza przedszkolem, który zakończył się sukcesem. Dzieci odważnie weszły na scenę, pokonały tremę i zaśpiewały rewelacyjnie.
Czytaj więcej
Grudzień w Glukusiach

3 grudzień 2021

Grudzień w Glukusiach

Czytaj więcej
Karty Grabowskiego

30 listopad 2021

Karty Grabowskiego

W każdym dziecku tkwi mały naukowiec i chęć zdobywania nowej wiedzy. W pierwszych latach zabawy i  nauki przedszkolnej dzieci chłoną wiedzę jak gąbka, więc warto to wykorzystać. Nie ma granicy wieku, która mówiłaby o tym, kiedy najlepiej rozpocząć z  dziećmi np. naukę dodawania i odejmowania. Biorąc  jednak pod uwagę naturalną skłonność dzieci do liczenia, zainteresowanie cyframi i liczbami oraz pierwszymi próbami dodawania i odejmowania,  postanowiliśmy nie zmarnować potencjału i zainteresowań dzieci tą dziedziną nauki, która jest tak bardzo potrzebna w życiu.
Czytaj więcej
Warsztaty z osobą niepełnosprawną

29 listopad 2021

Warsztaty z osobą niepełnosprawną

Dnia 26 listopada 2021r. nasze przedszkole odwiedziła pani Natalia – osoba niewidząca. Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach spotkań z osobami niepełnosprawnymi. Dzieci ze wszystkich grup miały okazję uczestniczyć w warsztatach przygotowanych i przeprowadzonych przez panią Natalię.
Czytaj więcej
Film

26 listopad 2021

Film "Psi Patrol"

Dnia 23 listopada 2021r. dzieci z grupy „Żabki” i grupy „Pszczółki” były w kinie na filmie animowanym „Psi Patrol”, zrealizowanym na podstawie serialu o tym samym tytule. Dzieciom bardzo spodobała się opowieść o bohaterskich pieskach i chłopcu, którzy niosą pomoc potrzebującym.
Czytaj więcej